Masal Evi açıldı

Masal Evi açıldı

Masal Evi açıldı

26 Mart 2021, Cuma 20:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANADOLU'nun kültür ögelerini masal atölyelerinde öğrencilerle buluşturan ve Muğla'da ilk olma özelliğine sahip 'Masal Evi' açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile UNESCO Türkiye Milli Komisyonu iş birliğinde yürütülmekte olan Anadolu Masalları projesi kapsamında 81 ilde masal evleri kuruluyor. Proje kapsamında Muğla'da ilk olma özelliğine sahip Masal Evi, Menteşe Şemsiana Anaokulu bünyesinde açıldı. Masal Evi, ebru, dokuma, el sanatları, masal, müzik, Anadolu çocuk oyunları, halk oyunu ve etkinlik atölye çalışmalarıyla, okul öncesi ve ilkokul 1'inci ve 2'inci sınıf öğrencilerine hizmet veriyor.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Evimizin hazırlamasında Anadolu'nun geçmişten günümüze kültürel değerlerini kullandık. Geçmişten günümüze gelen çeşitli kültürel ögeler, çeyiz sandıklarından çıkartılarak masal evi atölyelerinde yerini aldı. Öğrencilerimiz, masal evinde yaptıkları atölye çalışmaları ile Anadolu'nun kültür öğelerini tanıyacak, geçmişini ve kültürünü masallarla öğrenecekler. Masal evlerini ilimiz genelinde yaygınlaştıracağız" dedi.

Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Datça'da mahalle muhtarlarına acil durum eğitimi verildi