Mersin'de bayram tedbirleri

Mersin'de bayram tedbirleri

Mersin'de bayram tedbirleri

31 Mayıs 2019, Cuma 13:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA) - MERSİN Valiliği öncülüğünde, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzurlu ve sorunsuz bir şekilde geçirebilmeleri için bir dizi tedbir aldı.
Valilikten yapılan açıklamaya göre; otogar, istasyon, liman, şehir içi otobüs durakları ile halkın alışveriş yaptığı yerlerde gerekli güvenlik önlemleri alınarak daha dikkatli ve titiz davranılacak, böylesi yerlerde bayram süresince nöbetçi personel bulundurulması sağlanacak. Belediyelerce toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması ve şehir içi trafiğin akıcı hale getirilmesi amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacak, itfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekipleri hazır hale getirilerek nöbetçi memurluklar müracaatlara açık tutulacak. Gıda üreten iş yerleri ile satışını yapan ve toplu tüketim yerlerinde gıda güvenliğine ve tüketicinin aldatılmasının önlenmesine yönelik kontroller sıklaştırılacak. Elektrik kesilmelerine karşı yeteri kadar ekip hazır bulundurulacak.
Yangın veya doğal afetlere anında müdahale için belediyeler ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün üst yöneticileri tarafından da önceden planlama yapılacak.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MER-EK'in Ramazan pideleri, hamurundan satışına kadar kadın emeği ile işleniyor