Mersin'de yangın ekipleri iş başı eğitimleri başladı

Mersin'de yangın ekipleri iş başı eğitimleri başladı

Mersin'de yangın ekipleri iş başı eğitimleri başladı

19 Mayıs 2021, Çarşamba 13:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-MERSİN Orman Bölge Müdürlüğü 2021 yılı ilk ‘yangın ekibi işbaşı eğitimi’ Tarsus Orman İşletme Müdürlüğü'nde başladı. Yangın işçileri ve yangın söndürme gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşen tatbikatta ekipler, yangın sezonu öncesi güven verdi.
8 Orman İşletme Müdürlüğü'nde devam edecek olan tatbikata Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Bölge Müdür Yardımcısı Beyhan Altıntaş, Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Mehmet Alper, Tarsus Orman İşletme Müdürü Muhammet Köse, Öz Orman-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Halim Taşkın, müdür yardımcıları, orman işletme şefleri, teknik elemanlar, muhafaza memurları, işçiler ve gönüllüler katıldı.
Eğitimde konuşan Bölge Müdürü Akduman, ormanların Türkiye'nin en önemli zenginliği olduğunu belirterek, "Yangın sezonu başlarken yapılan bu eğitimlerde eksikliklerimizi görerek ekiplerimizin yangın sezonu boyunca dinamik olmasını, başta iş güvenliği ve koruyucu malzeme kullanımı konusunda tüm personelimizin hassas davranmasını, yangınla mücadelede aklımıza ve sahip olduğumuz önemli tecrübemize dayanarak mücadele etmemizi tüm sezon boyunca sizlerden bekliyorum. İnşallah 2021 yılını en az yangın ve az hasarlı bir şekilde geçiririz" dedi.
İşbaşı eğitimleri tüm işletme müdürlüklerini kapsayacak şekilde devam edecek.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Otomobilde tarihi eser ele geçirildi