Mersinliler, Atatürk’ü sevdiği şarkılarla andı

Mersinliler, Atatürk’ü sevdiği şarkılarla andı

Mersinliler, Atatürk’ü sevdiği şarkılarla andı

11 Kasım 2019, Pazartesi 12:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’nci yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen 'Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ konseri büyük ilgi gördü.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Şefi Güney Özdemir yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu’nun seslendirdiği 'Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar' konseri, Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Konsere, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Konser öncesi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Başkan Seçer, “Salonu dolu görmek beni onurlandırıyor. Atatürk’ü unutturmamak lazım. 81 yıl önce ebedi dünyaya gitti ama bizim içimizde yaşıyor. Sonsuza kadar da yaşayacak. Ulu Önder, bugün bütün dünyanın kabul ettiği çok değerli bir lider. Çok etkili bir komutan, önemli bir devlet adamı. Atatürk bugünkü dünya koşulları ile de değerlendirilebilir ama bir asır önceki dünya koşullarını, bölge koşullarını değerlendirdiğiniz zaman, ne kadar büyük bir insan olduğunu çok daha net görme şansına sahip olursunuz" dedi.
ATATÜRK'ÜN SEVDİĞİ ŞARKILAR SESLENDİRİLDİ
Konuşmanın ardından Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıları, Mersinliler için seslendirdi. Gecenin sonunda Başkan Seçer, Türk Sanat Müziği Korosu’na orkestra şefliği yaptı. Salonu dolduran katılımcılar, Seçer’in orkestra şefliğinde İzmir Marşı’nı alkışlarla, hep bir ağızdan seslendirdi.
İzmir’in Kavakları, Bülbülüm Altın Kafeste, Cana Rakibi Handan Edersin, Mendilimin Yeşili, Zeybek, Sendeki Kaşlar, Mani Oluyor, Havada Bulut Yok, Yanık Ömer, Atabarı, Çanakkale Türküsü, Eğilmez Başın Gibi, Kırmızı Gülün Alı Var, Sarı Kurdelem, Vardar Ovası gibi Atatürk’ün severek dinlediği şarkılar, Türk Sanat Müziği Korosu tarafından seslendirildi. Atatürk, sevdiği şarkılarla ve alkışlarla anıldı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Motosiklet sürücüleri, kask ile ödüllendirildi