Mezitli Belediyesi'nden sahilde gönüllü taş temizliği

Mezitli Belediyesi'nden sahilde gönüllü taş temizliği

Mezitli Belediyesi'nden sahilde gönüllü taş temizliği

08 Haziran 2021, Salı 13:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de, Mezitli Belediyesi vatandaşların daha rahat denize girebilmesi için belediye ekipleri sahillerde taş temizleme işlemlerine devam ediyor. 
Sahillerin, Milli Emlak Müdürlüğü sorumluluğunda olduğuna dikkat çeken Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin’de denize girmek isteyenlerin en yakın ve en çok tercih edilen bölgesinin Mezitli olduğuna vurgu yaparak, deniz keyfini Mezitli ve Mersinlilere yaşatmak adına gönüllü olarak her türlü önlemi almaya çalıştıklarını söyledi.
Mezitli’de yaz sezonu hareketliliğinin başladığını belirten Başkan Tarhan, "Mezitli, Tece, Davultepe ve Viranşehir sahilleri cıvıl cıvıl. Sahillerimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sorumluluk ve yetki alanında. Ancak, vatandaşlarımız her türlü hizmeti belediyesinden bekliyor. Bu işlemlerin belediyemiz sorumluluk alanında olmadığını anlatmakta güçlük çekiyoruz. Biz halkımızın daha güvenle temiz şekilde denize girebilmeleri amacıyla gönüllü olarak gerekli önlemleri aldık. Ama bu boşluğun giderilmesi gerekiyor. Deniz hareketlerinden dolayı kumsallarda yaşanan taş birikmelerine karşı önlem almak amacıyla temizlik çalışması başlattık. Özel taş toplama aracımızla kumsallarımızda taşları temizliyoruz. Denizlerimiz artık daha girilebilir halde tutmaya gayret gösteriyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sınav sonrası konsere koştular