Muğla'nın ilk down kafesi açıldı

Muğla'nın ilk down kafesi açıldı

Muğla'nın ilk down kafesi açıldı

14 Ekim 2021, Perşembe 12:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi iş birliğinde hizmete sunulan 'Sen de Gel Down Kafe'nin açılışı yapıldı. Engelli ve Down Sendromlu bireylerin çalıştığı kafenin açılış töreninde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, en değerli yatırımın insana yapılan, insan kalbine dokunanın olduğunu söyledi.

Muğla'da engelli ve down sendromlu bireylerin çalıştığı ilk kafe olan 'Sen de Gel Down Cafe' hizmete açıldı. Fethiye ilçesi Kordon'da hizmet vermeye başlayan kafenin açılış törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün yanı sıra, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, eski milletvekilleri, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Engelli ve down sendromlu bireylerin sosyal yaşama daha fazla katılmaları, ekonomik kazanç sağlamaları ve iş hayatında aktif rol almaları için açılan kafe 578 metrekare alan üzerine kuruldu. Her gün saat 09.00-23.00 saatleri arasında hizmet veren kafede birçok farklı ürün bulunuyor. Engelli ve down sendromlu bireylerin çok fazla yorulmayacakları şekilde çalıştıkları kafe günde yaklaşık 500 misafir ağırlıyor. Açılış töreninde söz alan down sendromlu Deha Derin'in annesi Ayşe Derin, "Böyle anlamlı bir cafenin açılmasından çok mutluyum. Fethiye'mize ve Muğla'mıza böyle bir kafe kazandıran Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'ya teşekkür ederim" dedi.

"BU HİZMET İÇİN DE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Açılış töreninde konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, "Böyle anlamlı bir kafenin açılmasından çok mutluyum. Down kafenin Fethiye'de açılmasını çok isteyen biri olarak seçim vaatlerimde vardı. Meclise getirdiğimizde oy birliği ile karar alındı. Biz iki uyumlu belediyenin nasıl başarıya yüründüğünü gösteriyoruz. Başkanımla birlikte bölgedeki ciddi altyapı sorunlarına el attık. Biriken o kadar çok açılış var ki önümüzdeki günlerde birlikte kurdeleleri keseceğiz. Sadece Fethiye değil Muğla'mızda güzel hizmetler yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

"EN GÜZEL YATIRIM İNSANA YAPILANDIR"
Down kafenin çok önemli bir proje olduğunu belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün, en önemli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu, bu nedenle kalplere dokunan çalışmaların kendini daha mutlu ettiğini söyledi. Gürün, "Down kafe ancak önünde 'sen de gel' var. Bunu herkesi down kafeye davet etmek için koyduk. Birlikte olalım diyoruz. Biz büyükşehir belediyesi olarak özel bireylerimizin, engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Burada zihinsel engelli kardeşlerimiz için özel dizayn edilen alanlar oluşturup onların sosyalleşmesini sağlıyoruz. Buranın yapımında büyük katkıları olan Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca'ya çok teşekkür ederim" diye konuştu.

MUĞLA, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Datça'da güz domatesinde hasat erken başladı