MÜSİAD İzmir, Azerbaycan'da düzenlenen 25'inci Uluslararası İş Forumu'na katıldı

MÜSİAD İzmir, Azerbaycan'da düzenlenen 25'inci Uluslararası İş Forumu'na katıldı

MÜSİAD İzmir, Azerbaycan'da düzenlenen 25'inci Uluslararası İş Forumu'na katıldı

19 Kasım 2021, Cuma 13:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AZERBAYCAN'ın başkenti Bakü'de, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) öncülüğünde bu yıl 25'incisi düzenlenen Uluslararası İş Forumu'nda (İBF) Azerbaycan-Türkiye iş geliştirme alanları, ticari ilişkiler ve yatırım fırsatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.
'Azerbaycan Asya'nın İncisi' temasıyla düzenlenen forumun ardından bilgi veren MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, "Can Azerbaycan ile 'tek millet, iki devlet' ruhuyla, 'gardaş'lık hukukuyla, ticaret ve yatırımlarımız ile gönül birlikteliğimizi ekonomik olarak da güçlendirmek istiyoruz" dedi.
25. Uluslararası İş Forumu (İBF) 32 ülkeden 1000'i aşkın iş insanı ve yatırımcının katılımıyla 14-17 Kasım 2021 tarihleri arasında Azerbaycan'ın başkent Bakü'de gerçekleştirildi. MÜSİAD ile Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ajansı (KOBİA) iş birliğinde, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Azerbaycan Ekonomi Bakanlığı'nın destekleriyle yapılan forumda Türkiye-Azerbaycan ekonomik potansiyelleri değerlendirildi.
Azerbaycan Asya'nın İncisi' temasıyla düzenlenen forumun ardından bilgi veren MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, "İBF programında açılan stantlar ve B2B görüşmeleri ile Azerbaycan-Türkiye iş geliştirme alanları, ticari ilişkiler ve yatırım fırsatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. MÜSİAD İzmir olarak 20 iş insanımızla katılımda bulunduğumuz forumda oldukça verimli iş görüşmeleri gerçekleştirdik. Azerbaycan -İzmir arasındaki iş ağının daha da gelişeceğine inanıyorum" dedi.
Saygılı, "Can Azerbaycan ile 'tek millet, iki devlet' ruhuyla, 'gardaş'lık hukukuyla, ticaret ve yatırımlarımız ile gönül birlikteliğimizi ekonomik olarak da güçlendirmek istiyoruz. Karabağ zaferi sonrasında bölgedeki gerçeklik değişti. Bu da Türkiye-Azerbaycan ve Türk dünyasıyla ciddi ekonomik, ticari ve kültürel gelişmelere yol açacaktır. Önümüzdeki dönemde potansiyel alanları değerlendirerek daha büyük ticaret hacmi yakalayacağımızı düşünüyoruz. Sağlam birliktelikler kurarak ticaret ve yatırımlarımızla bu dayanışmamızı güçlendireceğiz. Bu inançla MÜSİAD'ın ortaya koyduğu vizyonla birlik ve beraberliğimizin, iş birliklerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.
25'inci IBF programı, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov, Türkiye Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, IBF Başkanı Erol Yarar, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Geliştirilmesi Ajansı (KOBİA) Başkanı Orkhan Mammadov , MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, MÜSİAD üyeleri ve 32 ülkeden iş insanlarının katılımıyla, stant, B2B görüşmeleri, paneller ve iş yeri gezileri ile 3 gün sürdü.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Moda Tasarım Yarışması final defilesi nefes kesti