Narlıdere'de 1 Mayıs yürüyüşü

Narlıdere'de 1 Mayıs yürüyüşü

Narlıdere'de 1 Mayıs yürüyüşü

01 Mayıs 2019, Çarşamba 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İZMİR'in Narlıdere ilçesinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü 'emek yürüyüşü' ile kutlandı. Kutlamalara Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin de katıldı.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, Belediye İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı Metin Şanlı, muhtarlar, meclis üyeleri, sendika temsilcileri ve belediye personeli, sabah saatlerinde belediyenin şantiye tesislerinde buluştu. Çalışanlar ile birlik ve dayanışma kahvaltısı yapan Başkan Engin, sonrasında düzenlenen 'emek yürüyüşü'ne de katıldı. Kutlamada, davul- zurna ve müzikler eşliğinde halaylar çekildi.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "Hayatım boyunca emeğin ve örgütlü mücadelenin yanında oldum, olmaya da devam edeceğiz. Narlıdere halkı bizi hizmet üretmemiz için seçti. Emeğin ve alın terinin hakkını vererek hizmet üreteceğiz. Hep beraber üreteceğiz, birlikte kazanacağız ve birlikte bölüşeceğiz" dedi.

Belediye İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı Metin Şanlı da "Sendikalar sadece işçinin emeğinin karşılığını ister. Başkanımız Ali Engin ile bu hakkı her zaman alacağımızı görüyoruz ve teşekkür ediyoruz. Birlik ve dayanışmamız, emek mücadelemiz hiç bitmeyecek" diye konuştu.

CHP İlçe Başkanı Şahin Fırat da her zaman örgütlü mücadeleyi destekleyeceklerini söyledi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Narlıdere'nin üretici kadınları iş başında