Narlıdere'nin üretici kadınları iş başında

Narlıdere'nin üretici kadınları iş başında

Narlıdere'nin üretici kadınları iş başında

10 Haziran 2021, Perşembe 13:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi, Urla'daki kooperatiflerin topraksız tarım ile yetiştirdiği 175 kilogram çileği satın alarak, reçel yapımına başladı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Kadın kooperatifimiz el emeği ile mevsiminde üretimler yapmaya devam ediyor" dedi.
Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi, doğa dostu üretimle mevsimine uygun ürünleri satın alarak hem üreticiye katkı sağlıyor hem de ürünlerin işlenme aşamasında kadınlara kazanç kapısı oluyor. Urla'dan satın alınan 175 kilo çilek ile mevsiminde hem reçeller yapılıyor hem de kurutularak satışları gerçekleştiriliyor. Kadınların el emeği ile ürettikleri ürünleri satın almak isteyenlerin, Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi ile iletişime geçmesi yeterli oluyor.
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin "Üretici Kadın Kooperatifimiz mevsimine uygun çeşitli gıdalar ile hijyenik bir şekilde üretim gerçekleştiriyor. Satın aldığımız yerli ve doğal çileklerle reçel ve kurutmalıklarını yapıyor, halkımız ile buluşturuyor. El emeğine değer vermeyi sürdüreceğiz. Üretici kadınlarımızı kutluyorum" dedi.

İZMİR, DHA)
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yenilenen Güngören Caddesi hizmete açıldı