Nurettin Ekmekçioğlu İlkokulu 'çok amaçlı spor sahası' törenle açıldı

Nurettin Ekmekçioğlu İlkokulu 'çok amaçlı spor sahası' törenle açıldı

Nurettin Ekmekçioğlu İlkokulu 'çok amaçlı spor sahası' törenle açıldı

02 Nisan 2021, Cuma 21:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ'ın merkez Süleymanpaşa ilçesi Belediyesi'nin hayata geçirdiği 28 spor tesisi kapsamında Çiftlikönü Mahallesi'nde bulunan Nurettin Ekmekçioğlu İlkokulu bahçesinde inşa edilen çok amaçlı spor sahası törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, başkan yardımcıları, Nurettin Ekmekçioğlu İlkokulu öğretmen, öğrenci ve velileri ile vatandaşlar katıldı.

Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Nurettin Ekmekçioğlu İlkokulu Müdürü Şener Özben, çok amaçlı spor sahasının ve okulun hemen yanı başındaki Çiftlikönü Mahalle Konağı ile spor tesislerinin inşa edilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek projeleri hayata geçiren Süleymanpaşa Belediyesi'ne teşekkür etti.

YÜKSEL: GENÇLERİMİZİ BAĞIMLILIKTAN KORUMANIN EN ETKİLİ YOLU SPOR
 
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmanın önemine vurgu yaparak, "İlçemiz genelinde 28 spor sahası ve tesisini kısa sürede hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her hafta iki açılışla spor tesislerimizin ve hizmete hazır hale getirdiğimiz diğer yatırımlarımızı siz kıymetli hemşehrilerimizin istifadesine sunmaya devam ediyoruz. Nurettin Ekmekçioğlu İlkokulu çok amaçlı spor sahamızın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıkların pençesinden uzak tutmamızın en etkili yolu onları spor yapmaya yöneltmektir. Bu anlayışla Süleymanpaşa'mızda eksikliğini hissettiğimiz spor yatırımları için elimizi taşın altına koyduk. Bizlere bu süreçte büyük destek veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamıza ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ediyorum. Tabi bu noktada Sayın Süleymanpaşa Kaymakamımız ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün değerli katkılarını anmadan geçemem. El birliği ile ilçemizi bir spor kenti yapma yolunda çok önemli adımlar atıyoruz. Kısa süre içinde büyük spor tesislerimizin da açılışlarında birlikte olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle çok amaçlı spor sahamızın Çiftlikönü Mahallesi gençlerine ve okulumuza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ YEL VE VALİ YILDIRIM TEŞEKKÜR ETTİ
Yüksel'in ardından Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ve Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım da konuşmalarını yaparak, bu tesisin ilçeye kazandırılmasında, başta Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından açılış kurdelesinin kesilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile tören sona erdi. Törenin ardından, Başkan Yüksel ve protokol üyeleri, açılışı yapılan spor sahasında öğrencilerle birlikte basketbol oynadı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tekirdağ'a Adli Tıp Grup Başkanlığı kuruluyor