Osmaniye Cami'nin temeli atıldı

Osmaniye Cami'nin temeli atıldı

Osmaniye Cami'nin temeli atıldı

03 Mayıs 2019, Cuma 11:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Feyzi SARIKAYA/GEMLİK (Bursa), (DHA)-BURSA’nın Gemlik İlçesi’nde temeli belediye tarafından atılan ve vatandaşlar tarafından bağış usulü ile yapılacak Osmaniye Cami temeli atıldı.

Temeli Gemlik Belediyesi tarafından yaptırılacak Osmaniye Cami’nin  temel atma törenine; Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Osmaniye Cami İmam hatibi Muammer Yavuz tarafından Kuran- ı Kerim tilaveti ile başlayan temel atma programında açılış konuşmasını Gemlik Müftüsü Reşat Şavlı yaptı. Şavlı konuşmasında, Hem ahlakın, hem de İslam medeniyetini inşasının temeli olan bu mescidin temelini attığımız gibi inşallah bitmesini de nasip eylesin” dedi. Camii inşaatında emeği geçenlere de teşekkür etti.

BAŞKAN SERTASLAN’DAN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise Osmaniye Mahalle sakinlerinin ibadetlerini gerçekleştireceklerini ve yüreklerinin Allah aşkıyla çarptığı bir mekâna kavuşacağını ifade ederken, bütün ibadethanelerin belediye için önemli olduğunu ve sadece inşası aşamasında değil, huzur içerisinde ibadet yapılabilir bir ortam olması için belediye olarak üzerine düşeni yapacaklarını vurguladı. “Allah bu caminin yapım aşamasında emeği geçecek arkadaşlarımıza da güç ve kuvvet versin” diyerek sözlerini tamamladı.

Gemlik Müftüsü Mehmet Reşat Şavlı tarafından okunan Kuran tilavetinin ardından protokol üyeleri tarafından Osmaniye Cami’nin temeli atıldı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gemlikspor’dan engelli çocuklara 120 adet forma