Osmaniye'de helikopter destekli trafik denetimi

Osmaniye'de helikopter destekli trafik denetimi

Osmaniye'de helikopter destekli trafik denetimi

24 Temmuz 2021, Cumartesi 10:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de, Kurban Bayramı tatili nedeniyle karayollarında hem karadan hem havadan trafik denetimi yapıldı. İl Jandarma Komutanlığı tarafından, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli bir şekilde yaklaşık 2 saat süreli yapılan denetimlerde kusurlu sürücülere idari para cezası uygulandı.
Osmaniye İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul ve İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Jandarma Genel Komutanlığına ait helikopterle, kentteki trafik akışını havadan denetledi. Gerçekleştirilen denetimlerde, Osmaniye-Kadirli yolu, Kadirli-Kozan yolu, Osmaniye-Gaziantep otoyolu ve D-400 karayolunda helikopterle havadan trafik denetimi yapıldı. Kusurlu araçlarlar tespit edilip, telsizle jandarma ve polis uygulama noktalarına bildirilip, idari para cezası uygulandı. 
Denetimlerin ardından konuşan Albay Zafer Tombul, Kurban Bayramı dolayısıyla trafik detimlerinin hava destekli gerçekleştirildiğini belirterek, "Havadan, özellikle otoyolda ve karayolunda giden araçlarla ilgili tespit edilen hatalar, yerdeki polis ve jandarma trafik timlerimize bildirerek gerekli ikaz ve uyarılarımızı yaptık. Bütün vatandaşlarımızı, özellikle yola çıkanları bir kez daha kurallara uymaları noktasında ikazda bulunuyoruz. Hiçbirşey canlarından daha önemli değildir" dedi. 
Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş ise İçişleri Bakanlığının emirleri doğrultusunda havadan denetim yapıldığını belirterek, "Çok güzel bir denetim oldu. Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yolda olan vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar diler bayramlarını tebrik ederim" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tedavileri tamamlanan 4 yabani kuş doğaya bırakıldı