Özyurt: 15 Temmuz destanını unutmayacağız

Özyurt: 15 Temmuz destanını unutmayacağız

Özyurt: 15 Temmuz destanını unutmayacağız

13 Temmuz 2019, Cumartesi 11:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

GAZİANTEP, (DHA) - NİZİP Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü dolayısıyla mesaj yayımladı.

NTO Başkanı Mehmet Özyurt, 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde yaptığı açıklamada, “Milletimizin kanıyla, canıyla kazandığı bu büyük destanı hiçbir zaman unutmayacağız" dedi.

15 Temmuz da milletimiz bağımsızlığına ve milli iradesine sahip çıktığını belirten NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Üç yıl önce hainler dış güçlerin de desteği ile ülkemizi işgal etmeye, milli iradeyi yıkmaya kalkıştılar. Ancak aziz Türk milletinin vatan, millet ve bayrak sevgisi karşısında hüsrana uğradılar. Türk milletinin gösterdiği kahramanlık her türlü övgüye layıktır. Milletimizin canı ve kanı pahasına gösterdiği bu kahramanlık örneği gelecek kuşaklara bırakacağımız en güzel mirastır. 15 Temmuz Destanının asıl kahramanlarının o gece tereddütsüz bir şekilde meydanlara inerek ülkesi ve inandığı değerler için canını vermekten çekinmeyen şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Hain kalkışmanın yaşandığı gece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile alanları dolduran ve göz kırpmadan şahadet şerbetini içen şehitlerimize bir kez daha yüce Allah'tan rahmet, gazilerimize de sağlık ve sıhhat diliyorum. O gece tanka, tüfeğe, uçağa karşı tarihte eşine az rastlanabilecek bir kahramanlık örneği sergileyen aziz milletimiz o karanlık geceyi unutmayacaktır. Milletçe ülkemizin bir daha böyle hain kalkışmalarla karşı karşıya kalmaması için birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeli, kenetlenmeliyiz. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bunun bilincinde olarak her zaman hainlere karşı uyanık olacağız. Hainler şunu çok iyi bilmelidir ki, hiçbir güç millet iradesinden üstün değildir. Bu millet, tarihin her döneminde iradesine sahip çıkmış, iradesini yıkmak isteyenleri tarihin çöplüğüne göndermiştir. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyorum."

FOTOĞRAFLI

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder