Parklar güneş enerjisiyle aydınlatılacak

Parklar güneş enerjisiyle aydınlatılacak

Parklar güneş enerjisiyle aydınlatılacak

25 Aralık 2019, Çarşamba 11:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi, güneş enerjisiyle aydınlanan park çalışmalarının ilk örneğini Zeytinköy'de yaptı. Çevre ve peyzaj düzenleme çalışmalarını ardından 16 direkli aydınlatma sistemi kuruldu.

Muratpaşa Belediyesi parklar, spor tesisleri gibi kamusal alanların elektrik ihtiyacını yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanmasına yönelik çalışmada ilk adım Yeşildere Mahallesi'nde (Zeytinköy) atıldı.

20 yılı aşkın süredir tapu ve imar sorunları yaşayan Yeşildere'de sorunların artık tarih olduğunu belirten Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Yeşildere Mahallesi'nde bölge insanını dışlamadan, ait oldukları mahallenin dışına atmadan bir değişimi ve gelişimi hayata geçiriyoruz" diye konuştu.

Mahalledeki park, sosyal donatı, spor tesisleri, kültür merkezi gibi kamusal mekanların kentsel değişim sürecinin önemli aşamaları olduğunu kaydeden Başkan Uysal, “Bu gelişim ve değişim sürecine Muratpaşa'da bir ilki bu mahallemizde gerçekleştirmek istedik" dedi.

Yeşildere Mahallesi'nin Gazi Bulvarı'yla kesiştiği noktada yer alan 2 bin 730 metrekarelik yeni park alanında kurulan 16 direkli bir güneş aydınlatma sistemi yaklaşık 14 bin 750 liraya mal oldu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Serinlemek için girdiği denizde boğuldu