Rahvan atları ‘15 Temmuz’ için yarıştı

Rahvan atları ‘15 Temmuz’ için yarıştı

Rahvan atları ‘15 Temmuz’ için yarıştı

14 Temmuz 2019, Pazar 17:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gürkan DURAL/BURSA,(DHA)

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ‘Rahvan At Yarışları’nda heyecanlı anlar yaşandı.

Bursa Valiliği’nin koordinasyonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında ‘Rahvan Atları Yarışları’ gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nin Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile birlikte düzenlediği yarışlar, Akçalar Hisartepe mevkiinde yoğun katılımla yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 15 Temmuz’un yıldönümünde yapılan programın açılışında, geleneksel sporların sporun ötesinde bir kültürü barındırdığını söyleyerek, “Geleneksel sporlar, Anadolu kültürünün önemli yansımalarıdır" dedi.

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nedeniyle düzenlenilen yarışlara Türkiye’nin farklı bölgelerinden 70 kulüp 150’ye yakın sporcu ve Bursa’nın 17 ilçesinden 11 rahvan kulübü yaklaşık 70 sporcu ile katıldı. Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun faaliyet takviminde de yer alan ‘Rahvan At Yarışları’nın sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder