Recep Konuk: Atatürk, Cumhuriyetle birlikte kalbimizde yaşamaya devam edecek

Recep Konuk: Atatürk, Cumhuriyetle birlikte kalbimizde yaşamaya devam edecek

Recep Konuk: Atatürk, Cumhuriyetle birlikte kalbimizde yaşamaya devam edecek

10 Kasım 2019, Pazar 11:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KONYA,(DHA)- PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vefatının 81’inci yıldönümünde ''Atatürk, Cumhuriyetimizle birlikte kalbimizde yaşamaya devam edecek.''dedi.  
Konya Şeker Fabrikası'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi. Törene, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetim kurulu uyeleri, fabrika çalışanları,  Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi yöneticileriyle, akademisyen ile AB Holding bünyesindeki iştiraklerin yöneticileri katıldı. Program, Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Büyük Önder’in, 81 yıl önce ebediyete intikal ettiği 09.05’de tüm ülkede başlayan siren sesleri, Konya Şeker’den de yükseldi ve saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Katılım oldukça yoğundu olduğu programda ayrıca öğrenciler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk için kaleme alınan şiirlerle, Atatürk’ün vefatı sonrası dünya medyasına yer alan haberleri okudu. 
Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk da, Atatürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle yayınladığın mesajında, şunlara değildi:
''İstiklal Harbinin önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81'inci yıldönümünde eksilmeyen minnet, saygı ve rahmet duygularıyla anıyoruz. 10 Kasımlarda millet olarak biz 81 yıl önceki yürek yangınını tekrar yaşar, O’nu anarken O’nun emanet bıraktığı düstur ve ilkelere sahip çıkmanın O’nu yaşatmak olduğunu biliriz. Bizim için 10 Kasım’lar, O’nun bıraktığı ilelebet payidar olacak dediği en kıymetli mirasa, mirasçılarının bir kez daha sıkı sıkıya sarıldığı, O’nu anarken O’nun emanetine sahip çıkma iradesi ve kararlılığını pekiştirdiği günlerdir. 10 Kasım’lar istiklal-i tam düsturundan sapmayan milletimizin hür ve bağımsız bir millet olarak var olma ve onurlu bir gelecek için kendi kaderine hükmetme mücadelesinin kahraman önderinin hatırasında, başardıklarından güç alarak geleceğe daha kararlı yürümek için dersler çıkarma, O’nun kararlılığından ilham alma, O’nun mücadelesini ve Cumhuriyetimiz için gösterdiği hedefleri unutmama, unutturmama vesilesidir. Atatürk, vefakar ve kadirşinas milletimizin kalbinde ve zihninde daima yaşayacak ve milletimiz düştüğü noktada ayağa kalkmasına önderlik eden, O’nun manevi liderliğinde çağları aşan tarihi yürüyüşünü ebediyete kadar sürdürecektir.  Atatürk, bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’le birlikte kalbimizde, fikirlerimizde ve dualarımızda dipdiri, capcanlı yaşamaya devam ediyor, devam edecek. ''
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 3'üncü Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’nın kazananları belli oldu