Salihli Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, İstanbul'a hayran kaldı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, İstanbul'a hayran kaldı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, İstanbul'a hayran kaldı

08 Nisan 2019, Pazartesi 16:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

SALİHLİ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, meclis üyeleri ve üyelerden oluşan 40 kişilik bir heyet, İstanbul'da 3 günlük bir seyahat çerçevesinde hem Automechanika Fuarı'nda incelemelerde bulundu; hem de şehrin tarihi ve kültürel dokusunu yakından tanıma imkanı buldu.

İhtisas fuarlarına üyelerini ulaştırmak için sık sık İstanbul'a geziler düzenleyen Salihli Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, bu sefer daha kalabalık bir grupla 3 gün süren bir ziyaret gerçekleştirdi.  Fuar ziyareti sonrasında Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Grubu, Türkiye'nin ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine ışık tutan Rahmi M. Koç müzesini gezdi. Avrupa Müzeleri Konseyi tarafından özel ödüle layık görülen Haliç kıyısındaki Rahmi M. Koç Müzesi'nde Salihli heyeti karayolu ulaşımı, raylı taşımacılık, havacılık, denizcilik, makineler, iletişim, bilimsel aletler, model ve oyuncak, yaşayan geçmiş ve eğitim bölümlerindeki objeleri ilgiyle izledi ve ayrıntılı bilgi aldı.

BOĞAZ VE YEREBATAN SARNICI

Gezinin ikinci gününde Salihli heyeti, Beylerbeyi'ne geçerek Boğaz turunda, Boğaziçi kültürünün bir parçası olan yalıları ve sarayları görerek, yeraltında farklı bir dünya sunan Yerebatan Sarnıcı'nı hayranlıkla gezdi. Tarihi ve kültürel gezi kapsamında daha sonra Ayasofya Camii, Çemberlitaş ve Topkapı Sarayı gezilerek, buralar hakkında rehber eşliğinde bilgiler alındı.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ekibi, İstanbul Turu'nun üçüncü gününde ise doğal ve tarihi balıkçı kasabası Şile ile Göksu ve Yeşilçay Dereleri arasında kalan muhteşem doğaya sahip Ağva'yı da görme imkanı buldu.

EĞİTİCİ VE MEMNUNİYET VERİCİ

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, İstanbul turunun eğitici ve öğretici yanının yanı sıra, üyeler arasında kaynaşmaya da büyük katkı sağladığını belirterek, "Bu tür geziler, birbirini tanımayan üyelerimiz arasında son derece olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Geziye 18 meclis üyemizin yanı sıra üyelerimizden oluşan toplam 40 kişi katıldı. İstanbul gezimiz son derece yararlı geçti. Çoğumuz kısa süreler için geldiğimiz İstanbul'u bugüne kadar bu denli yakından tanıma imkanı bulamamıştı. Dolmabahçe ve Ayasofya gibi tarihimizde büyük önem taşıyan mekanları görme imkanı bulduk. Bu tür gezilerin daha sık yapılması konusunda üyelerimizden çok güzel geri dönüşler aldık" dedi.

Emre SAÇLI / SALİHLİ (Manisa), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder