Şanlıurfa’da yükümlüler ara tatilde okul boyadı

Şanlıurfa’da yükümlüler ara tatilde okul boyadı

Şanlıurfa’da yükümlüler ara tatilde okul boyadı

27 Kasım 2019, Çarşamba 12:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ŞANLIURFA, (DHA) - ŞANLIURFA'da, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesindeki yükümlüler tarafından ara tatilde 14 okulda boya ve temizlik yaptı. 
Şanlıurfa’da denetimli serbestlik kapsamında kamu hizmeti cezalarını yerine getiren yükümlüler aralarında Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nun da bulunduğu 14 okulun boya ve tadilat işlemlerini gerçekleştirdi. İşlemlerden sonra yeni bir yüze kavuşan okulun öğrencileri öğretmenleriyle birlikte Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak'a makamına geçerek teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Öğrencilerin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Öztoprak, yükümlülerin ara tatilde öğrencileri mutlu eden çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi.
Kentteki 14 okuldaki çalışmalara 455 yükümlünün katıldığını kaydeden Öztoprak, şunları kaydetti:
"Eğitim öğretime ara verildiği dönemde yükümlülerimizin katılımıyla 14 okulun boya, badana işlemlerini tamamlamış bulunuyoruz. Bunun yanı sıra 6 okulunda temizlik, bakım, onarım ve tadilat işlemlerini yerine getirmenin sevincini yaşıyoruz. Öğrencilerimiz tatildeyken okullarını boyayıp bakımlarını yerine getiriyoruz. Onlar okula başlayıp tertemiz ve ışıl ışıl bir manzarayla karşılaştıklarında yaşadıkları mutluluğun bizler için anlamı çok büyük. Öğrencilere daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda eğitim fırsatı sunulduğunda başarılarına da olumlu anlamda katkı sağladığını görüyoruz. Aynı zamanda kamu cezalarını yerine getiren yükümlülerimiz de böyle topluma faydalı işlerde çalışmış olmanın hazzını yaşıyor."
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tüfekle yaralandığı eli kesilmekten kurtuldu