Şehit anısına okula kameriye

Şehit anısına okula kameriye

Şehit anısına okula kameriye

28 Kasım 2019, Perşembe 13:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Halim AKCA/BUCAK, (DHA)- BURDUR'un Bucak ilçesindeki Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) bahçesine Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Er Muhittin Talha Çalışkan anısına kameriye yapıldı.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler MYO bahçesine Bucak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, Zeytin Dalı Harekatı'nda 22 Mart 2018 tarihinde, bölgedeki arama- tarama faaliyetleri sırasında meydana gelen patlama sonucu şehit olan Muhittin Talha Çalışkan anısına kameriye yaptırıldı.
Belediye Başkanı Emrullah Ünal beraberinde Belediye Başkan Vekili Yasin Çiçek, Park ve Bahçeler Müdürü İbrahim Özdemir, Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Melike Şişeci Çeşmeli ve aynı okulda görev yapan şehidin dayısı öğretim üyesi Hasan Uyar ile yapılan kameriyede incelemelerde bulundu.
Başkan Emrullah Ünal, yapılan kameriyenin maddi değerinin olmadığını önemli olanın şehidin ismini yaşatmak olduğunu belirterek, şöyle dedi:
"Şehidimiz Muhittin Talha Çalışkan'ın ismini yaşatmak için daha önce Bucak Muhittin Talha İmam Hatip Lisesi'ne ve Yeni Mahalle'de bir caddeye ismini vermiştik. Benim daha önceki okul ziyaretimde bu okulda görev yapan şehidin dayısı ve öğrenciler okul bahçesine kameriye talebinde bulundu. Kameriye yapılınca belki maddi değeri olmayabilir ama manevi değer olarak şehidimizin ismini vererek ismini yaşatmaya çalışıyoruz."

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Otomobilin motoruna sıkışan kediyi itfaiye kurtardı