Şehit yakınları ve gazilere 'Övünç Madalyası'

Şehit yakınları ve gazilere 'Övünç Madalyası'

Şehit yakınları ve gazilere 'Övünç Madalyası'

07 Mayıs 2019, Salı 12:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'da, Cumhurbaşkanlığınca, şehit ailelerine gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı törenle takdim edildi.

Valilikte düzenlenen törene, Vali Münir Karaloğlu, şehit yakınları, gaziler ve yakınları katıldı. Törende konuşan Vali Karaloğlu, "Bu madalyaları gururla göğsünüzde taşıyın. Sizin eşleriniz, yakınlarınız bu toprakları vatan kılmak için göğsünü siper etti. Canlarını ve kanlarını feda ettiler. Onun için her biriniz bizim için çok değerli ve kıymetlisiniz. Biz devlet olarak, millet olarak sizleri baş tacı yapmaya devam edeceğiz" dedi.

VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR

Şehitlik ve gazilik makamının inanç, kültür ve geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğuna değinen Vali Karaloğlu, “Bizim kadar şehitliği ve gaziliği yücelten başka bir millet yoktur. Biz hem vatanı sevmeyi hem de vatanı korumayı imanın esaslarından sayarız. 'Hubbul vatan minel iman' vatan sevgisi imandandır deriz. Bizim için vatanı sevmek, vatana hizmet etmek, vatanı savunmak imanın esaslarındandır. Kur'an-ı Kerim'de Allah'ın peygamberlikten sonra en çok övdüğü makam şehadet makamıdır" dedi.

BU TOPRAKLARI VATAN TUTMAKTA VATAN KILMAKTA KOLAY DEĞİL

Türk topraklarının bin yıldır şehit kanlarıyla sulanarak vatan kılındığını vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Bu toprakları vatan tutmakta, vatan kılmakta kolay değil. Dün de, bugün de, yarın da gerektiğinde bu topraklar için her Türk evladı şehit olmaya hazırdır. Mücadele edip gazi olmaya da hazırdır" diye konuştu.

Vali Karaloğlu'nun konuşmasının ardından şehit ve gazi yakınlarına devlet övünç madalyaları takdim etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Manavgat'ta maddi hasarlı trafik kazası