Selin'in yeni hedefi yüzme şampiyonluğu

Selin'in yeni hedefi yüzme şampiyonluğu

Selin'in yeni hedefi yüzme şampiyonluğu

20 Temmuz 2019, Cumartesi 11:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İZMİR'de yaşayan ve jimnastik, bale, tenis, paten gibi birçok spor dalında elde ettiği başarılarla, istenildiğinde ve imkan verildiğinde nelerin başarılabileceğini gösteren down sendromlu Selin Durgut (17), Bayraklı Belediyesi yüzme havuzunda idman yaparak, özel sporcular yüzme turnuvalarına hazırlanıyor.

Okulda jimnastiğe gönül veren Selin Durgut, daha sonra baba Erdoğan anne Fatma Durgut'un desteğiyle bale yapmayı, tenis oynamayı, buz pateni kaymayı ve yüzmeyi öğrendi. Azmi ile herkesi kendisine hayran bırakan Selin, şimdi de yüzmede şampiyon olmak istiyor. Bayraklı Belediyesi yüzme havuzunda, eğitmen Sercan Ertemçöz ile haftada 2 gün antrenman yapan Selin, gözünü yüzme yarışlarına dikti.

Sporu çok sevdiğini ve yüzmeden büyük keyif aldığını belirten Selin'in ailesi de kızlarının birçok gence örnek olduğunu, azmi, çabası ve başarılarıyla gurur duyduklarını dile getirdi. Bugüne kadar katıldığı özel sporcular kategorisinde düzenlenen yarışmalarda çeşitli dereceler elde eden, onlarca madalya alan Selin ise; var gücüyle çalışmalarına devam ediyor.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder