Sılehi Aşireti Liderinden Küresünniler Derneğine ziyaret

Van


Sılehi Aşireti Liderinden Küresünniler Derneğine ziyaret

Sılehi Aşireti Liderinden Küresünniler Derneğine ziyaret

08 Haziran 2021, Salı 19:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

VAN, (DHA)-VAN ve Hakkari’nin önemli kanaat önderlerinden, Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı Atlı, Küresünniler Derneği Başkanı Ferhat Atacan’ı ziyaret etti. Atlı, her zamankinden çok daha fazla kentelnmeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi. 
 
Dernek binasında gerçekleşen ziyarette Küresünniler Derneği Başkanı Ferhat Atacan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sılehi Aşireti’nin bölgede önemli bir duruş sergilediğini devlet ve  milletin menfaatlerini ön planda tutan bir çizgiye sahip olduğunu, bununda kendilerini oldukça memnun ettiğini belirten Atacan, “Sılehi Aşiretini ve lideri Mehmet  Alayı Atlı’yı çok önemsiyoruz. Bölgemizin en sıkıntılı süreçlerinde onurlu duruşlarını net bir şekilde sergilemiş ve bir çok yapıya da örnek teşkil etmişlerdir. Aşiret Lideri Mehmet Alayı Atlı’nın derneğimizi ziyaretleri de bölgemizdeki farklı yapıların birlikteliğini güçlendirme ön ayak olacaktır. Bugünler her zamankinden çok daha fazla birlikteliklere ihtiyaç duyulan bir dönemdir. Sayın Atlı’ya teşekkür ediyorum.ö dedi. 

Sılehi Aşireti Lideri Atlı ise Küresünnilerin bölgede ve Van da önemli bir yere sahip olduklarını dile getirdi.  Atlı,"Dış mihrakların bölmeye,  parçalamaya ve birbirine düşürmeye çalıştığı halklarımızın bir araya getirerek her zamankinden çok daha fazla kenetlenmelerini sağlayacağız. Bu tür ziyaretlerimizi sıklaştıracağızöşeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Van'da Ermeni çetelerinin katlettiği 150 kişi için şehitlik