Silifke'de hurdaya ayrılan malzemeler geri dönüştürülüyor

Silifke'de hurdaya ayrılan malzemeler geri dönüştürülüyor

Silifke'de hurdaya ayrılan malzemeler geri dönüştürülüyor

25 Mayıs 2021, Salı 22:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Silifke Belediyesi, üretim atölyesinde hurdaya ayrılan malzemeleri geri dönüştürerek tekrar vatandaşların kullanımına sunuyor.

Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Silifke Belediyesi Garaj Amirliği Üretim Atölyesi'nde, hurdaya ayrılan malzemelerin tamir, bakım ve onarımını yaparak tekrar kullanılır hale getirdiklerini söyledi. Altunok, bu çalışmayla israfın önüne geçtiklerini ve bu hizmetler için harcanacak paranın da belediye kasasında kaldığını belirtti.
Belediye Başkan Yardımcısı Enes Buğra Genç ile birlikte üretim atölyesinde incelemelerde bulunan Sadık Altunok, hurdalığa atılan her malzemenin yeniden değerlendirilmesi gerektiğini savundu. Başkanvekili Altunok yaptığı açıklamada, “Yaptığımız bu tasarrufla belediyemiz büyük bir mali yükten kurtulmaktadır. Hurda olarak ayrılan ve belediyemize ait atölyede depolanan demir, alüminyum, ahşap ve diğer malzemeleri atölyemizde yeniden kullanarak halkımızın ihtiyaç duyduğu ortak kullanım alanlarında modernleştirilmiş bir şekilde kullanıma sunuyoruz. Bu çalışmamızla birlikte hem israfı önlemiş oluyoruz hem de belediye bütçemizde binlerce liralık tasarruf sağlamış oluyoruz” dedi.
 Altunok ayrıca, üretim atölyesinde atıl halde bulunan demir ve profillerin parçalarının birleştirerek işe yarar hale getirildikten sonra elde edilen malzemelerle halkın ve belediye birimlerinin ihtiyaçlarının karşılanacağını da bildirdi.
FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bahçede çıkan yangın kontrol altına alındı