Sinneli sakinleri 'alo' sesi duymak istiyor

Sinneli sakinleri 'alo' sesi duymak istiyor

Sinneli sakinleri 'alo' sesi duymak istiyor

11 Kasım 2019, Pazartesi 10:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş ilçesinde, baz istasyonu olmadığı için cep telefonları çekmeyen, telefon kabloları çalındığı için de sabit hatların çalışmadığı Sinneli Mahallesi'nde vatandaşlar görüşmelerini yapmak için tepelere çıkıyor.

Kaş ilçesine 32 kilometre uzaklıktaki Toros Dağlarının eteklerinde yer alan Sinneli Mahallesi'nde vatandaşlar GSM operatörlerinin mahallede çekmemesi nedeniyle, cep telefonlarını kullanamıyor. Vatandaşlar, acil durumlarda cep telefonu kullanmak için tepelere çıkmak zorunda kalıyor. Mahalle sakinleri, sabit telefon hatlarını da telefon kabloları çalındığı için kullanamadığını söyledi.

Sinneli Mahalle muhtarı Menderes Gencer, mahalle çukurda kaldığı için cep telefonlarının çekmediğini söyledi. Kaş merkeze 32 kilometre mesafedeki mahallenin 80 haneden oluştuğunu 225 kişinin yaşadığını anlatan Gencer, "148 seçmenimiz var. Denizden 1040 metre yükseklikteki mahallede hiçbir GSM operatörü çekmiyor. Sabit hatların telefon kabloları çalındı. Bu nedenle dünyayla bağlantımız kesildi" dedi. Sabit hatların 4 kez tamir edildiğini ancak her seferinde kabloların çalındığını belirten Menderes Gencer, "Şu anda mahallemizde 'alo' sesi yok. Acil bir hastamız olduğu zaman tepelere koşuyoruz. Cep telefonları ancak yüksek yerlerde çekiyor. GSM operatörü yetkililerinden baz istasyonu yapmalarını istiyoruz. Sesimize kulak verilsin. Biz de mahallemizde 'alo' sesi duyalım. Uzaktaki yakınlarımızın sesini duyalım. Hastamız olunca, acil bir durumda tepelere koşmayalım" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yangın büyümeden söndürüldü