Suç örgütü davasında sanıkların yargılanmasına devam edildi

Suç örgütü davasında sanıkların yargılanmasına devam edildi

Suç örgütü davasında sanıkların yargılanmasına devam edildi

27 Kasım 2019, Çarşamba 16:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK'ta, çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurdukları ve internet üzerinden bahis oynattıkları iddiasıyla tutuksuz 45 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2017 yılında başlattığı soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurdukları iddiasıyla 45 kişi gözaltına alındı. Aralarında suç örgütü lideri R.K.'nın da bulunduğu şüphelilerden 25’i tutuklandı. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından şüpheliler hakkında 'Suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak', 'kumar oynatmak', 'ihaleye fesat karıştırmak', 'haraç almak', 'tehdit', 'silahla yaralama', 'yağma', 'nitelikli dolandırıcılık' suçlarından dava açıldı. 568 sayfalık iddianamenin Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmesinin ardından görülen davanın önceki duruşmasında, tutuklu 25 sanık tahliye edildi.

Bugün görülen duruşmaya, tutuksuz bazı sanıklar ve avukatlar katıldı. Savunma yapan sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlerini talep etti. Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi ve tanıkların dinlenilmesi için duruşmayı erteledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dalgıçlar denizden evsel atıklar çıkardı