Taksicilerden Başkan Uysal'a ziyaret

Taksicilerden Başkan Uysal'a ziyaret

Taksicilerden Başkan Uysal'a ziyaret

06 Ocak 2020, Pazartesi 12:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik'le birlikte Çağlayan ve Bahçeli taksi durak esnafıyla bir araya geldi.

Başkan Uysal'ın makamında gerçekleşen buluşmada Özçelik, Muratpaşa'da 130 civarında taksi durağında 2 bin 500'e yakın taksinin çalıştığını söyledi. Antalya genelinde çalışan taksilerin yüzde 70'inin Muratpaşa'da bulunduğuna dikkat çeken Özçelik, “Bu anlamda Muratpaşa'da yapılan her hizmet, her çalışma esnafımızı doğrudan ilgilendiriyor. Bugüne kadar hep esnafın yanında oldunuz. Bundan sonra böyle olacağından en ufak bir şüphemiz yok" diye konuştu.

Ziyaretleri dolayısıyla Oda Başkanı Özçelik ve durak esnafına teşekkür eden Başkan Uysal, kentin günlük ticaret hareketliliği içinde Antalya esnafının ön plana çıkması için her türlü çalışmayı geçmişte yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Uysal, semt pazarlarının cazip alışveriş noktaları haline gelmesi için Muratpaşa Belediyesi kurumsal kimliği altında pazar yerlerinin tanıtımını yaparken, taksi esnafının durak harici bekleme yerleri için ödediği işgaliye ücretlerini kaldırdıklarını söyledi. Başkan Uysal, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'yle (AESOB) yaptıkları bir çalışmayla da belediyenin satın almalarından Antalya esnafının haberdar olabilecekleri bir iletişim kanalı kurulması için gerekli yazışmaların yapıldığını belirtti. Ümit Uysal, bunlarla birlikte Muratpaşa Belediyesi'nin cadde ve sokak yenileme çalışmaları taksi esnafının hem trafikte güvenli bir şekilde seyrini sağlarken toprağa kadar inilerek yenilenen caddelerin esnafın lastik gibi masraflarının bir nebze olsun düşmesini sağladığını dile getirdi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İbradı ve Akseki'de yaşlı bireylerin evine bakım