Tarsus’ta yaz spor okullarına yoğun ilgi

Tarsus’ta yaz spor okullarına yoğun ilgi

Tarsus’ta yaz spor okullarına yoğun ilgi

04 Temmuz 2019, Perşembe 14:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Tarsus ilçesinde belediye tarafından açılan yaz spor okullarında yaklaşık bin çocuğa 8 farklı branşta spor eğitimi alıyor.
Okulların tatil olması ile çocukların tatilde boş zamanlarını değerlendirerek, spora ilgilerinin artırılması için belediye tarafından düzenlenen yaz spor okullarının kayıtları devam ediyor. 600 çocuğun kayıt yaptırdığı yaz spor okullarında, uzman eğitmenler tarafından voleybol, basketbol, futbol, güreş, jimnastik, karate, kick box ve boks branşlarında kurslar veriliyor. Güreş, Jimnastik, Karate, Kick Box ve Boks kursları ücretsiz verilirken, diğer branşlarda ise kişi başı aylık 40’ar lira ücret alınıyor.
Çocukların sağlıklı ve tam donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak adına hizmet vereceklerini belirten Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, "Uzman antrenörler gözetiminde iki ay boyunca sürecek olan kurslarımıza katılacak olan çocuklarımızın tatil dönemini spor yaparak geçirmeleri zihinsel ve bedensel gelişimlerinin yanı sıra eğitim hayatlarına artı değerler katacaktır. Alanında deneyim sahibi uzman antrenörler gözetiminde gerçekleşecek olan kurslarımızın sonunda yetenekleri gün yüzüne çıkacak çok sayıda minik yavrumuz olacağına yürekten inanıyoruz" dedi.
Tarsus Belediyesi Spor Kulübü Asbaşkanı Hüseyin Torun ise,  belediyenin gençlere ve çocuklara spor bilincini aşılamak, sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak için yaz okulu açtığını ifade ederek, "Çocukların özgüven ve takım ruhu aşılamak, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 31 Ağustos 2019 tarihine kadar faaliyetlerde bulunacak Spor Okulumuzun kayıtları devam ediyor. 7-14 yaş arasındaki öğrencilere 8 farklı branşta temel eğitimlerin verileceği spor okullarına yaklaşık bin öğrenci kayıt yaptırdı" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder