'Tarsus’un sesleri' konserlerine yoğun ilgi

'Tarsus’un sesleri' konserlerine yoğun ilgi

'Tarsus’un sesleri' konserlerine yoğun ilgi

30 Eylül 2019, Pazartesi 10:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Tarsus ilçesinde yerel sanatçıların yer aldığı 'Tarsus’un Sesleri’ adlı konserler yoğun ilgi görüyor.
Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Tarsus’un Sesleri' adlı konserler dizisi 6 konser olarak planlandı. Yerel sanatçılardan Tarsuslu Öner, Alp, Ertan Rüstem ve Orkestrası konserler gerçekleştirilirken, 4 Ekim’de Altaylılar Mahallesi'nde Murat Ufuk, 5 Ekim’de Yarenlik Alanda Refresh ve 6 Ekim’de ise Çağlayan Mahallesi'nde Atilla Çelik konser verecek. Yeşilyurt Mahallesi’nde etkinliğe katılan Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Burada daha önce size bir söz vermiştim. Özgürlüğün, kardeşliğin türküsünü söyleyeceğiz demiştim. Bunları da memleketimizin çocuklarıyla yapacağız. Bu memlekette yetişen o kadar değerli çocuklarımız var ki. Emin olun yarın onları çok ama çok iyi yerlerde göreceğiz. Tabi ki bunları hep birlikte yapacağız" dedi.
Tarsus’un artık siyah-beyaz görüntüsünün olmadığını ifade eden Başkan Bozdoğan, "Geceleri renkli ve ışıl, ışıl olan bir Tarsus var. Elbette bir kentin üreten olması, eğiten olması, sağlıklı olması, kültürlü olması çok önemli. Ama en önemlisi ideolojik olarak fikirlerin olumlu bir şekilde ortaya çıkması gerekir. Her gittiğim yerde söyledim; Tarsus ve insan olgusu, siyasetin çok ama çok üzerinde. Bu kentte de o dostluğu insanla yapacağız. Bu kentin en ücra köşesinde bulunan halkla birlikte yapacağız" diye konuştu.
Konuşmanın ardından vatandaşlar, sanatçı Ertan Rüstem ve Orkestrası’nın seslendirdiği parçalar eşliğinde halay çekip, doyasıya eğlendi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder