Tekel ambarlarının mülkiyeti Erbaa Belediyesi'ne geçti

Tekel ambarlarının mülkiyeti Erbaa Belediyesi'ne geçti

Tekel ambarlarının mülkiyeti Erbaa Belediyesi'ne geçti

08 Temmuz 2019, Pazartesi 13:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim UĞUR/TOKAT,(DHA)- TOKAT'ın Erbaa ilçesinde, hazineye ait olan eski tekel ambarların mülkiyeti Erbaa Belediyesi'ne geçti. Erbaa Belediye Başkanı Karagöl, "Projelerimizi hızlı bir şekilde hayata geçirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
Erbaa ilçesinde, Erek Mahallesi sınırları içerisindeki 75 bin 300 metrekarelik alana sahip eski Tekel ambarları, Erbaa Belediyesi'ne geçti. Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Erbaa Tapu Sicil Müdürlüğü'nde ambarlarının bulunduğu alanın tapu devir teslimini yaptı.
Devir teslim sonrasında açıklamada bulunan Başkan Karagöl, "Uzun zamandır devam eden tapu devir çalışmalarımız nihayet sonuçlandı. Projelerimizin hızlı bir şekilde hayata geçmesi için çalışma arkadaşlarımız gayretli bir şekilde bu işin takibini yaparak ilgili kurumlar ile iletişime geçerek mülkiyeti hazineye ait olan 75 bin 300 metre kare alanı belediyemize kazandırdık. Bu süreçte emeği geçen başta çalışma arkadaşlarıma, ilgili kurumlardaki yetkili birim amirlerine ve herkese çok teşekkür ederim" dedi.

FOTOĞRAFLI 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder