TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan '19 Mayıs' mesajı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan '19 Mayıs' mesajı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan '19 Mayıs' mesajı

18 Mayıs 2021, Salı 21:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANKARA, (DHA)- TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajında, "Gençlerimiz, verdiğimiz şehitlerin, bu büyük mücadelenin bilincinde olarak 19 Mayıs ruhunu ilelebet taşıyacaktır" dedi.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yayımladığı mesajında, 19 Mayıs'ın büyük bir kahramanlık öyküsünün başlangıç günü olduğunu söyledi. Türkiye’nin geleceğinin gençlere emanet edildiğini belirten Hisarcıklıoğlu,şunları kaydetti:
"Aziz Atatürk'ün yaktığı meşalenin ışığında, muasır medeniyetler seviyesini yakalamak için her gün daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. 19 Mayıs 1919 milli mücadelemizin başladığı, bizler için çok derin anlamlar içeren tarihi bir gündür. Bu anlamlı günün gençlerimize bayram olarak armağan edilmesinin altında da çok derin anlamlar vardır. Atatürk geleceği gençlerin ellerinde, yüreklerinde görmüş ve onlara daima güvenmiştir. Gençlerimiz, verdiğimiz şehitlerin, bu büyük mücadelenin bilincinde olarak 19 Mayıs ruhunu ilelebet taşıyacaktır. Bizler de onlara tecrübelerimizle ışık tutmalıyız. TOBB camiası olarak, bu sorumluluğun bilincindeyiz. Girişimcilikte ve her alanda gençlerimize yol göstermek, destek vermek istek ve kararlılığındayız. Türk özel sektörü adına, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnet,  şükran ve rahmetle anıyorum."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tenisteki başarı burs getirdi