Toroslar'da hedef kesintisiz ve güvenli ulaşım

Toroslar'da hedef kesintisiz ve güvenli ulaşım

Toroslar'da hedef kesintisiz ve güvenli ulaşım

09 Aralık 2020, Çarşamba 07:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de Toroslar Belediyesi yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına devam ederken, kesintisiz ulaşımın yanında yaya ve araç güvenliğinin ön planda tutulduğu çalışmalar ile yollar daha kullanışlı hale getiriliyor.
İlçe merkezinin yanı sıra yüksek kesimlerdeki mahallelerde program dahilinde çalışmalar gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler; Gözne ve Arslanköy Mahallelerinde kilit parke yol, Aladağ Mahallesi'nde asfalt serim, Korukent Mahallesi'nde sathi kaplama asfalt, Dalakderesi Mahallesi'nde de yol düzenleme çalışmaları yaptı.
Ekipler; elektrik, doğalgaz, internet, su ve kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının ardından bozulan yollara da anında müdahale ederek vatandaşların mağdur olmaması adına çalışmalarını sürdürüyor.
İlçenin her noktasında çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, üst yapı hizmetlerinin aksatılmadan yapıldığını ve kış aylarına hazır olduklarını söyledi. Başkan Yılmaz; "Hem bizim tespitlerimiz hem de halkımızdan gelen talepler doğrultusunda ilçemizde ihtiyaç duyulan yolların bakım ve onarımını yapıyor ve yeni yollar açıyoruz. İlçemizin ulaşımla ilgili eksikliklerini de ihmal etmeyip belli bir program dahilinde yerine getiriyoruz. Yoğun kış mevsimi öncesinde hemşerilerimizin daha rahat ve güvenli ulaşım sağlaması amacıyla ilçemizin muhtelif yerlerinde asfalt ve kilit parke yol çalışmalarımızı da hızlandırdık. Amacımız geleceğe dönük, kalıcı hizmetler yapmak" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Toroslar Belediyesi'nin gençlik kampı sona erdi