Toroslar'da parklardaki trafolarda Türk kilim motifleri esintisi

Toroslar'da parklardaki trafolarda Türk kilim motifleri esintisi

Toroslar'da parklardaki trafolarda Türk kilim motifleri esintisi

25 Kasım 2021, Perşembe 15:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Toroslar Belediyesi, parklarda bulunan trafo binalarını boyayarak Türk kilim motifleriyle süslüyor. 
İlçedeki parklarda eskiyen ve yıpranan bank, kamelya ve çöp kovalarını yenileriyle değiştiren Toroslar Belediyesi, trafo boyama çalışmalarıyla da yeşil alanların çehresine ayrı bir renk katıyor. Trafoların boyama işi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Ressam Ertuğrul Çavuşoğlu tarafından yapılıyor. Çavuşlu Mahallesi’nde bulunan Değirmenli Park ve Osmaniye Mahallesi’ndeki Lütfü Oğuzcan Parkı’nda trafo boyama çalışmaları tamamlandı. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın sanatsal, kültürel çalışmalarından biri olan bu proje mahalle sakinlerinden de tam not aldı.
Hizmet çalışmalarının yanında ilçenin çehresini değiştirecek sanatsal faaliyetlere de önem veren Başkan Yılmaz, belediyeye ait parklarda bulunan diğer trafo binalarında da boyama çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Park ve yeşil alanlarda kentin tarihi ve kültürel dokusunu yansıtmaya çalıştıklarını kaydeden Başkan Yılmaz,  "Belediyemize ait parklarımızda bulunan trafo binalarının dış görünüşlerinin güzelleştirilmesi için bir çalışma başlattık. Bakım ve onarım çalışmalarının yanında parklarda kötü bir görünüm arz eden elektrik trafolarını boyayarak, Türk kilim motifleriyle beziyoruz" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Yılmaz, öğretmenlerle yemekte bir araya geldi