Turizm Ajansı yönetimine TÜROFED'den 5 isim

Turizm Ajansı yönetimine TÜROFED'den 5 isim

Turizm Ajansı yönetimine TÜROFED'den 5 isim

30 Aralık 2019, Pazartesi 12:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA)- TÜRKİYE Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın (TTGA) 15 kişilik yönetim kurulu için dün yapılan seçimlerde, 9 yönetim kurulu üyesi belirlendi. 7 bölgeyi temsilen seçilen 9 üyeden 5'ini TÜROFED'in birlik başkanları oluşturdu. 
TTGA'nın 29 Aralık Pazar günü 15 kişilik yönetim kurulunda konaklama tesislerini temsilen görev yapacak 9 isim belli oldu. Türkiye'nin 7 bölgesinde yapılan seçimlerde 18 aday yarıştı. Akdeniz ve Marmara bölgelerinden 2'şer, Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu'dan ise 1'er yönetim kurulu üyesi seçildi. 
AKDENİZ'DEN İKİ İSİM
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Atatürk Konferans Salonu'ndaki seçimde üç aday yarıştı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı 213, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili 170, Gloria Oteller Zinciri Yöneticisi Elif Özdemir 12 oy aldı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yönetim kurulu üyesi olan AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve ALTİD Başkanı Burhan Sili seçimi kazandı. 
İSTANBUL'DA DÖRT ADAY YARIŞTI
İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda dört adayın yarıştığı Marmara Bölgesi seçiminde Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) yönetim kurulundan Titanic Otelleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aygün 45 oy, TÜROB Başkan Yardımcısı Taner Yallagöz 25 oyla seçimi aldı. TÜROB yönetim kurulundaki diğer iki isimden NG Güral Hotel İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür 20, Barın Otel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Hacıbektaşoğlu 16 oy aldı. 
EGE VE İÇ ANADOLU TÜROFED'DEN
İzmir Bornova Kültür ve Sanat Merkezi'nde Ege Bölgesi seçiminde TÜROFED yönetim kurulu üyesi de olan Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt 468 oyla seçimi kazandı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler ise 38 oyda kaldı. Ankara CerModern'deki İç Anadolu Bölgesi seçiminde Anadolu-Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı ve TÜROFED yönetim kurulu üyesi Birol Akman 166 oyla seçimi kazandı. İndigo Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun 141 oyda kaldı. 
GÜNEYDOĞU'DAN KADIN ÜYE
Diyarbakır İnaloğlu Caddesi Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde yapılan Güneydoğu Anadolu Bölgesi seçimini Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyesi Selda Çiçek Veske 88 oyla kazandı. Güneydoğu Anadolu Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (GATOD) Başkanı Mete Akcan 66 oyda kaldı. 
KARADENİZ VE İÇ ANADOLU
Trabzon Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'ndeki Karadeniz Bölgesi seçiminde Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı ve TÜROFED yönetim kurulu üyesi Murat Toktaş 133 oyla seçimi kazandı. Rakibi Yasemin Suyabatmaz 61 oy aldı. Erzurum Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonu'ndaki Doğu Anadolu Bölgesi seçimini Palandöken Sway Hotels'in Yönetim Kurulu Başkanı Can Dikmen kazandı.
TÜROFED'DE SEÇİM SEVİNCİ
Konaklama sektörünü temsilen toplam 9 yönetim kurulu üyesinin belirlendiği ve 18 adayın yarıştığı seçimlerde 6 adayla 5 bölgede seçime giren TÜROFED'den, 5 isim yönetim kuruluna girmeyi başardı. TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, TÜROFED'in yönetimindeki 6 adaydan 5'inin Ajans yönetimine girmesini hem Türk turizminin geleceği hem de TÜROFED açısından çok önemli olarak gösterdi. Ajans kurulduktan sonra göreve getirilen ilk yönetim kurulunun 2020 yılı için önemli planlamalar yaptığını belirten Çorabatır, “Tanıtımın, devlet ve sektör tarafından oluşturulan bu kadar büyük bir kaynakla yapılması Türkiye'ye yeni talep oluşması açısından son derece önemli. Tanıtım Ajansı, bizim tanıtımda birlik adına yıllardır söylediğimiz, kurulması geç kalmış bir oluşum. Ajansın hızla devreye girmesi son derece olumlu" dedi.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Antalyaspor 10 maçtır kazanamıyor