Tütüncü'den zeytin hasadı

Tütüncü'den zeytin hasadı

A A
Tütüncü'den zeytin hasadı

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya'da başlayan zeytin hasadı kapsamında Duacı Mahallesi'nde çiftçilerle zeytin topladı.

Başkan Tütüncü, ev ziyareti için gittiği Duacı Mahallesi'nde, bahçelerinde zeytin toplayan çiftçilere “Yardıma ihtiyacınız var mı" diye sordu. “Var", cevabı üzerine Tütüncü bahçeye giderek, Duacı sakinleriyle zeytin topladı. Başkan Tütüncü'nün, zeytin hasadına destek vermesi hemşehrilerinden alkış aldı. Çiftçiler, Başkan Hakan Tütüncü'nün zeytin toplama işinde başarılı bulduklarını da ifade etti.

'HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL'

Antalya'da zeytin hasadı vakti olduğunu belirten Tütüncü, "Duacı Mahallemizde bahçelerinde zeytin toplayan hemşehrilerimize yardıma ihtiyacınız var mı, diye sordum. Hemşehrilerim de gel, dediler. Birlikte zeytin toplayarak, güzel bir vakti paylaştık. Hayat paylaştıkça güzel. Hasat döneminde zeytin üreticilerimize kolaylıklar ve bol kazançlar diliyorum" açıklamasını yaptı.

KEPEZ ZEYTİN BAHÇESİ OLUYOR

Kepez'i, zeytin bahçesi haline getirmeye çalıştıklarının altını çizen Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti:

“Zeytini, hem Akdeniz Bölgesi'nin bitkisi olması hem de kutsal meyve olması bakımından önemsiyoruz. Kepez'in dününde ve bugününde zeytin üretiminin önemli yeri var. Varsak ormanlarında gün yüzüne çıkardığımız ve arkeopark olarak kent kültürüne kazandırdığımız 2 bin 200 yıllık Lyrboton Kome, Perge Antik Kenti'ne bağlı büyük bir zeytinyağı üretim şehriydi. Günümüzde, ilçemizin kırsal mahallelerinde zeytin üretimi devam ediyor. Belediye olarak anıtsal niteliği olan ağaçları, meydanlara, bulvarlara ve yeşil alanlara diktik, dikmeye de devam edeceğiz. DokumaPark'ta ve diğer yeşil alanların içerisinde zeytin ağacı bahçeleri oluşturduk. Bu bahçelerin sayısını artıracağız. Yine, zeytin müzesi kurma çalışmamız da var."

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Medipol Başakşehir - Antalyaspor: 2-0