Tuzlalı kadınlar başarı hikayelerini yazıyor

Tuzlalı kadınlar başarı hikayelerini yazıyor

Tuzlalı kadınlar başarı hikayelerini yazıyor

16 Haziran 2021, Çarşamba 15:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İSTANBUL, (DHA) - Farklı meslek gruplarında başarılı olan kadınlar, başarı ve hayat hikâyelerini yazarak başka kadınlara da örnek olacaklar. Tuzla Belediyesi tarafından kadın istihdamına destek vermek ve kadın istihdamının önemini anlatmak için başlatılan projede, başarılı kadınlar kendi hayatlarını anlatma fırsatı yakalayacaklar.

Öğretmen, doktor, polis, hemşire, mühendis, çiftçi gibi farklı meslek gruplarında başarılı olan kadınlar, başarı ve hayat hikâyelerini yazacaklar. Tuzla Belediyesi'nin Koronavirüs sürecinde hayata geçirdiği projelerinden olan yeni nesil eğitim platformu e-Hadi'nin internet sitesine başarı hikayelerini, nasıl başardıklarını yazarak başka kadınlara da örnek olacaklar. Tuzla Belediyesi Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın destekleri ile hayat bulan projede kadın istihdamının desteklenmesi ve kadın istihdamının öneminin anlatılması hedefleniyor.

"BAŞARI HİKAYENİZ, BAŞKA KADINLARA ÖRNEK OLSUN"

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı; " Kadın istihdamı bizim en fazla önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Bu konuda çeşitli çalışmalar yaparak, Tuzlamızda kadın istihdamı konusunda başarılar sağladık, bunu kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Yine bu projelerden bir tanesi olan, başarılı kadınların hayat hikayelerini, başarılı olmak isteyen veya bir adım atmak için bir hikâyeye ihtiyacı olan tüm kadınlara ulaştırıyoruz. Farklı meslek gruplarında başarılı olan, kendi ayakları üzerinde duran kadınlarımız hikayelerini yazarak yeni hayata atılan kadınlarımıza örnek olacaklar. Buradan tüm kadınlara seslenmek istiyorum; gelin Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezimize başvurun. Sizleri iş sahibi yapalım, sizler de kendi başarı hikayeniz ile başka kadınlara örnek olun" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tuzla’da ‘Kan ver can ver’ kan bağış etkinliği düzenlendi