Ukrayna'dan Kuşadası'na turizm köprüsü

Ukrayna'dan Kuşadası'na turizm köprüsü

13 Kasım 2019, Çarşamba 14:40
A A
Ukrayna'dan Kuşadası'na turizm köprüsü

KUŞADASI Belediye Başkanı Ömer Günel, Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybıha ile beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarette, Ukrayna'dan Kuşadası'na gelecek turist sayısının artırılması için neler yapılması gerektiği de konuşuldu.

Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybıha ile beraberindeki heyet, Kuşadası Belediyesi öncülüğünde düzenlenen 'Sürdürülebilir Turizm Final Konferansı' ile Kuşadası Belediyesi Uluslararası İlişkiler ve AB Merkezi'nin açılışına katılmak üzere kente geldi. Büyükelçi Sybıha ile beraberindeki heyet, Kuşadası Belediye Başkanı CHP'li Ömer Günel'i makamında ziyaret etti. Ukrayna ile Türkiye arasındaki dostluk bağını kuvvetlendirecek her türlü projeye katkı sunduklarını ve sunmaya devam edeceklerini vurgulayan Büyükelçi Sybıha, "Ukrayna'dan Türkiye'ye her yıl yaklaşık 1 buçuk milyon turist geliyor. Türkiye'yi ziyaret eden vatandaşlarımız büyük oranda memnun kalıyor. Vatandaşlarımız genel olarak Antalya ve çevresini ziyaret etse de, biz Türkiye'yi bütünüyle dolaşmaları yönünde ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle kentiniz Kuşadası'nı vatandaşlarımıza tanıtıyoruz. Çünkü kentiniz çok güzel. Ziyaret edilmesi gereken bir şehir. Kuşadası'nın ülkemiz Ukrayna'da tanıtımına katkı sunmak adına, Ukraynalı gazetecileri kentinize davet edebiliriz. Bu proje sayesinde, kentinize daha fazla Ukraynalı turist gelecektir. Kentinizde kurulan Kuşadası Ukrayna Dostluk Derneği'nin faaliyetlerine sunduğunuz katkılar ve dernekle ilişkilerinizden dolayı çok memnunuz" dedi.

Başkan Ömer Günel ise, Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman'ın da aralarında bulunduğu heyeti, Kuşadası'nda ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Ukraynalı basın mensuplarını kentimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyarız. Yarın açılışını yapacağımız Kuşadası Belediyesi Uluslararası İlişkiler ve AB Merkezi sayesinde, kardeş şehirlerimizle ilişkilerimizi güçlendirecek ciddi projeler üreteceğiz. Biz Ukraynalıları kentimizde daha fazla görmek istiyoruz. Tüm Ukraynalılara kapımız sonuna kadar açık. Sayın Büyükelçi Sybıha ve beraberindeki heyete bizleri kırmayıp, davetimize katıldıkları için teşekkür ederim" dedi.

Büyükelçi Sybıha, Başkan Günel'e, Ukrayna devlet yapısı ve kültüründe büyük öneme sahip gürz hediye etti.

Kuşadası (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Büyükşehir Belediye Meclisi, Kuşadası'nda toplandı