Üniversiteli öğrencilerden, hayvan barınağı ziyareti

Üniversiteli öğrencilerden, hayvan barınağı ziyareti

Üniversiteli öğrencilerden, hayvan barınağı ziyareti

20 Aralık 2019, Cuma 11:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi, üniversite öğrencilerini ağırladı.
Ülkenin farklı kentlerinden gelerek Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Osmaniye kız ve erkek yurtlarında kalan üniversite öğrencileri, Kız Yurdu Müdürü Sevgi Sabah Çakmaz ve Erkek Yurdu Müdürlüğü Yönetim Memuru Mustafa Dursun Zorba gözetiminde hayvan barınağını ziyaret etti. Öğrencilere, barınaktaki hayvanların bakımı, tedavileri ve belediye tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı. Ayrıca öğrenciler, stetoskop ile köpeklerin kalbini dinledi. Hayvanlarla yakından ilgilenen ve onlar için yapılan çalışmalardan çok memnun kaldıklarını ifade eden üniversiteli gençler, barınakta yaşayan sahipsiz hayvanların temizlikleri, bakımları ve tedavileri konusunda hassas davranan Osmaniye Belediyesi'ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Sokak hayvanları konusunda Osmaniye Belediyesi'nin çalışmalarından memnun olduklarını ifade eden Osmaniye Kız Yurdu Müdürü Sevgi Sabah Çakmaz, "Sahipsiz sokak hayvanları konusunda çalışmalarını duyarlı bir şekilde yürüten belediyemizi tebrik ediyorum. Kampus alanımızda ilgilenilmesi gereken hayvan olduğunda bizlerle birlikte belediye ekiplerimiz özveriyle çalışıyor. Ayrıca sokak hayvanları için bir talebimiz olduğunda belediye ekipleri gecikmeden gelerek müdahale ediyorlar. Şehrimizdeki çalışmaları memnuniyetle takip ediyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Kara, şehit aileleriyle anıta karanfil bıraktı