Uyuşturucuyla mücadeleye tiyatro ile dikkat çektiler

Uyuşturucuyla mücadeleye tiyatro ile dikkat çektiler

Uyuşturucuyla mücadeleye tiyatro ile dikkat çektiler

14 Ocak 2022, Cuma 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE'de her gün 3 seans şeklinde sunulan ve uyuşturucuyla mücadeleyi konu alan Pembe Aslında Siyahtır adlı tiyatro oyunu, öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile Tiyatro Balans tarafından Pembe Aslında Siyahtır adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Her gün 3 seans şeklinde sunulan ve uyuşturucuyla mücadeleyi konu alan oyun, öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.
Kasım Uçkan’ın yazdığı, yönetmenliğini Metin Karaman’ın yaptığı oyunda; Murat Ercanlı, Ebru Karaman, Esin Karakaya, Mehmet Tokat ve Çetin Karaman oyuncu olarak yer aldı.
Yönetmen Metin Karaman; oyunun, barkovizyon görüntüleri ile başladığını, gençlere rol model olabilecek ünlülerden mesajların verildiğini söyledi. Karaman, oyun hakkında verdiği bilgilerde, "Fakir bir ailenin oğlu ve zengin bir ailenin kızı uyuşturucuya bulaşmıştır. 'Bu illetin zengini, fakiri, kızı, erkeği yok. Bu illete bulaşma, bulaşırsan ölürsün, bulaşırsan öldürürsün diyor' oyunun alt metni. Bir maddenin adını kullanmadan, göstermeden yerde sürünme anını gösteriyoruz tiyatroda. Finalde bir hekimin; 'Uyuşturucu kullanırsan, kalbine, böbreğine, vücudunun her yerine zarar verirsin. Gerçek sevgiyi annende, babanda ara. O sana yeter.' mesajı ile bitiyor” ifadelerini kullandı.
Gerçekleşen tiyatro oyununda öğrencilerin hem eğlendiklerini hem de uyuşturucuyla mücadele konularında bilgilenmiş olduklarını belirten Yönetmen Metin Karaman, gerekli desteği verdikleri için Osmaniye Valiliği'ne, Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Otomobilde 240 gram eroin ele geçirildi