Vali Bilgin, Misinli-2 petrol kuyusunda incelemelerde bulundu

Vali Bilgin, Misinli-2 petrol kuyusunda incelemelerde bulundu

Vali Bilgin, Misinli-2 petrol kuyusunda incelemelerde bulundu

10 Haziran 2021, Perşembe 13:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli), (DHA)-KIRKLARELİ Valisi  Osman Bilgin Lüleburgaz ilçesinin Büyükkarıştıran beldesinde petrol rezervi bulunan Misinli-2 petrol kuyusunda incelemelerde bulundu.

Misinli-2 petrol kuyusunda incelemelerde bulunup, yetkililerden bilgi alan Vali Osman Bilgin,  "1000 varil petrol eşdeğeri doğal gaz bulunmuş olup, bugüne kadar bölgemizde açılan 63 kuyunun tamamı kadar doğalgaz üretilebilecek bir kuyu özelliğini taşımaktadır, ülkemize ve elimize hayırlı olsun" dedi.

Vali Bilgin, Misinli-2 kuyusundaki incelemelerin ardından Lüleburgaz Sokullu Mehmet Paşa Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Merkezi'nin  yanında kurulumuna başlanan portatif yüzme havuzunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Bilgin,havuzun kısa sürede hizmete gireceğini söyledi. Yapımı süren 2 bin kişilik kapalıspor salonunda da incelemelerde bulunan Bilgin, salonan 1.5 yıl içinde tamamlanmasının planlandığını kaydetti.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Lüleburgaz'da kaza: 1 ölü, 1 yaralı