Vali Coşkun'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Vali Coşkun'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Vali Coşkun'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

12 Temmuz 2019, Cuma 15:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Valisi Ömer Faruk Coşkun, Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Coşkun, "1071'de Sultan Alparslan'la kalıcılığımızı tescillediğimiz ve o günden bu yana da şehitlerimizin kanlarıyla sulayıp vatan yaptığımız bu topraklarda içeriden ve dışarıdan birçok saldırıyı göğsündeki imanla püskürtmüş bu milletin evlatları, hain FETÖ/PDY ihanet güruhunun saldırısını da yine aynı imanla birlik ve beraberlik içinde püskürtmüştür." dedi.
Vali Coşkun, o gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, inancını, vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere milletin sokaklara çıktığını, milletin iradesinin üstünde hiçbir güç tanımayan Türk milletinin, devletinin yanında yer alarak benzeri görülmemiş bir mücadele örneği gösterdiğini, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline sahip çıktığı gün olduğunu ifade etti.
O gün, tıpkı Çanakkale Savaşında, İstiklal Harbinde olduğu gibi millet olarak tek yürek olunduğunu vurgulayan Vali Coşkun şöyle devam etti:
"Sinelerin toplu vurarak topları ve tankları sindirdiği, millet olmanın bir gereği olarak devletine karşı yapılacak her türlü saldırıya karşı birlikte hareket etme iradesinin sağlam bir şekilde ortaya koyulduğu ve tarihe altın harflerle bir direniş ve diriliş öyküsünün yazıldığı gündür. Çok Aziz ve Yiğit Osmaniyeliler. Bizler böyle bir darbe girişimi karşısında dahi yolundan şaşmamış, hedeflerinden uzaklaşmayan, irtifa kaybetmeyen ve kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülke olarak, büyük Türk milletinin büyük medeniyetini, muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe mutlaka taşıyacağız. Bu medeniyetin bir mensubu olarak iftihar ediyorum. Şehit ve gazilerimize borcumuzu ödemek mümkün değil, ancak onların bu şuur ve idealini yaşatmak hepimizin milli görevidir. Unutulmamalıdır ki; Varlıklarını, istikrardan, Türkiye’nin demokratikleşmesinden, kalkınmasından, insanımızın hak özgürlüklerin önündeki engellerin kalkmasından değil de, çatışma kültüründen, kısıtlama kültüründen, ihanetten, darbeden alanlar, asla muvaffak olamayacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder