Veteriner hekimlerin sorunları Cumhurbaşkanlığına rapor olarak sunuldu

Veteriner hekimlerin sorunları Cumhurbaşkanlığına rapor olarak sunuldu

Veteriner hekimlerin sorunları Cumhurbaşkanlığına rapor olarak sunuldu

15 Nisan 2019, Pazartesi 14:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Tahsin AYDIN/ANKARA, (DHA)- TÜRK Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) Merkez Konsey Başkanı Ali Eroğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerel Yönetimler Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe'yi ziyaret ederek, Birliğin çalışmaları ve veteriner hekimlerin sorunlarıyla ilgili dosya takdim etti.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe'ye sundukları raporun içeriği hakkında bilgi veren Ali Eroğlu, dosyada TVHB'nin kuruluş amacı, yetki ve sorumlulukları, çalışmaları, veteriner hekimlerin özlük hakları, mesleğin icrası, serbest ve kamu veterinerlik hizmetleri konularında Birliğin görüşlerinin yer aldığını söyledi. Ziyarette, Prof. Dr. Karatepe'ye yürütülen çalışmaların yanı sıra çözüm bekleyen sorunları da iletme fırsatı bulduklarını anlatan Eroğlu, "Raporda mesleğimizle ilgili detaylı bilgiler yer alıyor.  Veteriner hekimlik eğitim ve öğretimi, kamu ve özel sektörde veteriner hekim istihdamı yetersizliği, fiili hizmet zammı ve yıpranma hakkıyla ilgili konulardaki taleplerimizi aktardık. Ayrıca e-reçete uygulaması, oluşturulan Ulusal Beslenme Konseyi ve Yüksek Danışma Kurulu gibi ülkemizi yakından ilgilendiren konulara bakış açımızı da dile getirdik" dedi.
ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIK
Başkan Ali Eroğlu, görüşmenin, raporda yer alan konularda kendilerini hükümete anlatma adına önemli bir adım olduğunu kaydetti. Son derece yararlı bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Eroğlu, makamında kendilerini ağırlayan ve taleplerine karşı duyarlılık gösteren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe'ye TVHB adına teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası'na Kocaeli damgası