Şafak Coştu

Şafak Coştu

Utanıyorum bu siyasetten

Utanıyorum bu siyasetten

Sanırım geçmişe duyulan en büyük özlem siyasetçileri aynı masada görmek. Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan? Siyasetçi mi toplumu ayrıştırıyor yoksa toplum zaten ayrıştığı için mi bu siyasetçileri seçiyor?
Vurun kahpeye!

Vurun kahpeye!

Önceleri bu söz sadece bir kitap isminden ibaretti. Şimdilerde eline telefonu alan herkesin parmakları ucundaki galeyana getiren iki söz. Sorsan herkes çok saygılı birbirine, herkes kadına yönelik şiddeti en ağır dille kınıyor, herkes emek harcıyor daha iyi bir Türkiye için! Ya bu işin arka...

Akıl yaşta değil baştadır

Sevgili tecrübeli öğretmenler; görmezden geldiğiniz, yok saymaya çalıştığınız, sırf yaşça büyük olduğunuz için ötekileştirdiğiniz o genç meslektaşlarınız dünya düzenine yön verecekler.
Eğitime bir yıl ara

Eğitime bir yıl ara

Geçenlerde Mesut Solak ile güzel bir söyleşi yaptık. Eğitimden ve eğitimin geldiği halden bahsettik. Keşke eğitimi 1 yıl dondursaydık, dedik.
Ekran şövalyeleri

Ekran şövalyeleri

Konuşmayı, fikir paylaşımını unuttuk. Çirkin bir ekran arkası cesaretine sahip olduk. O’cu, bu’cu diye ayrıştık. Kimse kimseye tahammül edemiyor, kimse kimseyi dinlemiyor.
Asgari ücrete yüzde 21, ya memura?

Asgari ücrete yüzde 21, ya memura?

2021’in en beklenen konularından biri dün açıklandı: Asgari ücret, net 2 bin 825 lira oldu. Geçen yıldan bu yana yüzde 21,56 oranında artış gösterdi.
Sahi siz kimsiniz?

Sahi siz kimsiniz?

Haydi bugün içimizdeki Nazlı’yı ortaya çıkaralım. Ne kadar Nazlı’yız bir bakalım.
Dunning-Kruger etkisinde bir toplum

Dunning-Kruger etkisinde bir toplum

Cornell Üniversitesi'nde Justin Kruger ve David Dunning'in yaptığı bir çalışmada, az bilen insanların kendilerine olan güvenlerinin daha fazla olduğunu ve çok şey yapabileceklerine dair daha fazla inançları olduğunu ortaya koydu.

Çıkışı Bulan Var mı?

Sosyal medyanın gücüyle “Çıkışı bulan var mı?” diye sordular ve gelen tüm mesajlar bir terapi niteliğindeydi, karşılıklı terapi…

Demet Işıl Yılmaz: Mecburiyetsiz yaşayın, başka hiçbir şeye gerek yok

31 yaşında lenf metastazlı meme kanserine yakalanan ünlü müzik prodüktörü Metin İlhan’ın kızı Youtuber Demet Işıl Yılmaz günden güne iyileşerek mutlu sona yaklaşıyor.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder