Yeni yılın ilk yatırım müjdesi Göçerler'e

Yeni yılın ilk yatırım müjdesi Göçerler'e

Yeni yılın ilk yatırım müjdesi Göçerler'e

06 Ocak 2021, Çarşamba 00:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2021 yılının ilk yatırım müjdesini Göçerler Mahallesi'ne verdi. Başkan Tütüncü, 1048 yataklı şehir hastanesinin yapılacağı mahalleye, 32 derslikli okul da kazandırılacağını açıkladı.

Başkan Hakan Tütüncü, yeni yılın ilk mesaisinde, doğum gününü kutlamak amacıyla, Göçerler Mahalle Muhtarı Nadir Doğan'ı ziyaret etti.

Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar'ın da eşlik ettiği ziyarette Tütüncü, yaş pasta eşliğinde Muhtar Doğan'ın doğum gününü kutladı.

Ziyarette yeni yılın ilk yatırım müjdesini Göçerler Mahallesi'ne veren Başkan Tütüncü, bölgeye 32 derslikli okul yapılacağını duyurdu. Başkan Tütüncü, Göçerler Mahallesi'nin uzunca bir süre bölgenin çocuklarına eğitim veren güzel bir ilkokul ve ortaokulu binasının olduğunu anımsatarak, şunları söyledi:

“Bu okul, ülkemize çok faydalı gençler yetiştirdi. Ama geçen zaman karşısında okul eskimiş, yıpranmış ve depreme de dayanıksız hale gelmişti. Mahalle sakinlerimiz ve muhtarımız, mevcut okulun yerine yeni bir okul yapılmasını talep etmişlerdi. Milli Eğitim Bakanlığımız, mülkiyet ve imara ilişkin sorunlarını çözdüğümüz mevcut okulun arsasına 32 derslikli yeni bir okul yapacak. Okulun ihalesi 3 Şubat'ta gerçekleştirilecek. Yeni okul ile çocuklarımız modern bir eğitim yuvasına kavuşmuş olacak."

ŞEHİR HASTANESİ KEPEZ'E DEĞER KAZANDIRACAK

Göçerler Mahallesi'ne inşa edilecek 1048 yataklı Antalya Şehir Hastanesi'nin ihalesinin yapıldığını da anımsatan Tütüncü, “Bölgeyi çok farklı bir boyuta taşıyacak olan en önemli yatırım Antalya Şehir Hastanesi'dir. Uzunca bir zamandır şehir hastanesiyle ilgili özverili bir çalışmayı partimizin il ve ilçe başkanlarımızla takip ettik. Hastanenin yapım ihalesi gerçekleşti. İnşallah yakın bir zamanda hastanenin yapımı başlayacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, hükümetimize çok teşekkür ediyoruz. Antalya'nın şehir hastanesi talebinin Kepez'de, Göçerler Mahallesi'nde karşılanıyor olması ilçemize inanılmaz bir değer kazandıracak" ifadesini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jandarma sokak hayvanlarını unutmadı