Yenimahalle Yenimahalle'de 23 Nisan coşkuyla kutlanıyor

Yenimahalle'de 23 Nisan coşkuyla kutlanıyor

Yenimahalle'de 23 Nisan coşkuyla kutlanıyor

Yenimahalle'de 23 Nisan coşkuyla kutlanıyor

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99'uncu yıl dönümü coşkuyla kutlandı.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın ev sahipliğinde düzenlenen törene, CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve yönetimi, İYİ Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Buğra Pekuslu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda Batıkentli vatandaş katıldı.
Yenimahalleli çocukların Bağımsızlık Meşalesi'ni yakmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Başkan Yaşar'ın Atatürk anıta çelenk koymasıyla devam etti. Tüm çocukların bayramını kutlayan Başkan Yaşar, "Geleceği ülkenin çocukları ve gençlerinde gören dünyada başka bir lider yoktur. Bu bayram Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağanıdır. Bunun kıymetini bilmeliyiz. Ulu Önder Atatürk hiçbir devlet adamının yapmadığını yapmıştır. Çocuklara ve gençlere bayram hediye etmiştir. O gençlere ve çocuklara güvenen bir liderdi. O aydınlık geleceğin çağdaş gençlikle mümkün olabileceğini söyleyen bir liderdi. Milli günlerimize sahip çıktık ve coşkuyla gelecek nesillerimize aktarmaya devam edeceğiz" dedi.
MİNİK BAŞKANLAR GÖREVİ DEVRALDI
Başkan Yaşar törenin ardından, Özel Saye Okulları ilkokul öğrencilerini makamında ağırladı. Okul Müdürü Tuncay Yüksel ve öğretmenleri ile birlikte Başkan Yaşar'a çiçek veren çocuklar hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Yaşar’dan kısa bir süre başkanlık görevini devralan 1'inci sınıf öğrencisi Mina Yıldırım ve 5'inci sınıf öğrencisi Ilgın Nur Çakır'ın heyecanı ise, yüzlerine yansıdı. Belediye Başkanı olmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirten minik başkanların ilk talimatı ise, eğitime destek ve ekonomik gücü olmayan çocuklara yardım sağlanması oldu.

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER