Kaş Zeytinlik ve evi TSK Vakfı'na bağışladılar

Zeytinlik ve evi TSK Vakfı'na bağışladılar

Zeytinlik ve evi TSK Vakfı'na bağışladılar

Zeytinlik ve evi TSK Vakfı'na bağışladılar

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA)- ANTALYA'nın Kaş ilçesinde yaşamını sürdüren Zeynep-İbrahim Yıldız çifti, zeytinlik ve zeytinliğin içinde bulunan evlerini törenle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Güçlendirme Vakfı'na bağışladı.
Kaş'a bağlı Çayköy Mahallesi'nde çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan Zeynep-İbrahim Yıldız çifti, Çayköy Mahallesi'nde bulunan 1475 metrekare zeytinlik ve içinde bulunan evlerini TSK Güçlendirme Vakfı'na bağışladı. Yapılan bağış için Kaş İlçe Jandarma Komutanlığı Gazinosu'nda tören düzenlendi. Törene TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade, TSK Güçlendirme Vakfı İzmir Bölge Temsilcisi Emekli Albay Gültekin Aşer, Kaş İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Erol, TSK Güçlendirme Vakfı Kaş Fahri Temsilcisi Şeref Orakçal ve hayırsever Zeynep-İbrahim Yıldız çifti katıldı.
Törende bir konuşma yapan TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade, "Bugün anlamlı bir bağış için buradayız. TSK Güçlendirme Vakfı sizler gibi vatansever bağışçıların sayesinde her geçen gün güçleniyor, büyüyor. 28 bin olan bağışçı sayımız, bugün 160 bini aştı. Vakıf olarak birçok alanda çalışıyoruz. Ama en büyük çalışma alanımız Türk Silahlı Kuvvetleri'nin projelerine destek olmak. Bu projelere 500 milyon lira destek verdik. Bu desteği 700 milyona çıkarmanın gayreti ve çalışması içindeyiz. Bunu da siz hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle gerçekleştireceğiz. Kaş bir cennetten köşe. İnsanı büyüleyen bir güzelliği var. Sanki bir cennete geldik. Buranın havası bile çok şeye değer. Bu güzelliği, bu yapılan bağış bir kat daha güzelleştirdi. Sizlere teşekkür ediyoruz" dedi.
Ardından bağışçı Zeynep-İbrahim Yıldız çiftine, TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade tarafından vakfın altın madalyası ve berat belgesi takdim edildi. Katılımcılar daha sonra TSK Güçlendirme Vakfı Kaş Fahri Temsilcisi Şeref Orakçal'ın düzenlediği yemeğe katıldı.

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER