KemerLitvanyalı turist oteline gitmek için taksi kaçırdı

Litvanyalı turist oteline gitmek için taksi kaçırdı

Litvanyalı turist oteline gitmek için taksi kaçırdı

Litvanyalı turist oteline gitmek için taksi kaçırdı

Levent YENİGÜN/KEMER, (DHA) - ANTALYA'nın Kemer ilçesinde Litvanyalı Andrius Mikuckis, bindiği taksiye şoför gelmeyince kendisi kullanarak otele gitmeye kalktı. Taksinin önünü keserek turisti yakalayan taksiciler, polise teslim etti.
Kemer'de 25 Ekim Pazartesi günü Göynük mahallesinde konakladığı otelden çıkan Litvanyalı Andrius Mikuckis bir süre ilçede gezdikten sonra oteline gitmek için Yeni Mahalle'de Atatürk ve Demokrasi Caddesi'ndeki taksi durağına gitti. Park halindeki 07 T 3415 plakalı taksiyi görerek içine oturan turist, bir süre bekledi. Daha sonra şoför koltuğuna oturan Litvanyalı turist, ilçe merkezinden Göynük mahallesindeki oteline gitmek için aracı çalıştırıp yola koyuldu. Bu sırada lavaboda olan taksi şoförü M.Ç. aracının hareket ettiğini görüp taksici arkadaşlarından yardım istedi.
Duraktaki diğer şoför arkadaşlarının taksiyi karıştırıp, otomobiline bindiğini düşünen M.Ç., telsizden anons yaptı. Anonsa taksici arkadaşlarından cevap gelmeyince şüphelenen M.Ç., taksisinin çalındığı yönünde polise haber verdi. M.Ç., taksici arkadaşının otomobiliyle kendi otomobilini takip etti. Atatürk ve Demokrasi Caddesi'ndeki oteller bölgesinde arkadaşının kullandığı taksiyle, kendi taksisinin önünü kesen M.Ç, otomobildeki turisti görünce şaşkınlık yaşadı.
Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ifadesi alınan Litvanyalı Andrius Mikuckis, araçta 20 dakika beklediğini, kornaya bastığını, kimse gelmeyince de oteline gitmek için şoför koltuğuna geçerek taksiyi kullandığını anlattı. Litvanyalı turist taksiyi çalma amacı olmadığını söyledi. İfadesi alındıktan sonra geceyi polis merkezinde geçiren Litvanyalı turistin 1.50 promil alkollü olduğu belirlendi. Mikuckis, çırakıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

SIRADAKİ HABER