EdirneEdirne Şehir Gönüllüleri'nden, 38 okula 1900 kitap

Edirne Şehir Gönüllüleri'nden, 38 okula 1900 kitap

Edirne Şehir Gönüllüleri'nden, 38 okula 1900 kitap

Edirne Şehir Gönüllüleri'nden, 38 okula 1900 kitap

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE Şehir Gönüllüleri Vakfı tarafından, 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesi kapsamında kurulumu tamamlanan 25 ilkokul ve 13 ortaokuldaki kütüphaneye toplam bin 900 adet kitap bağışında bulunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürdürülen 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesine, Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı da bin 900 kitapla destek verdi. Bağışlanan kitaplar için Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı Onursal Başkanı Dr. Ayten Canalp'in katılımıyla Mustafa Necati İlkokulu'nda program düzenlendi. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Arpacı, kurulduğu günden bugüne eğitime destek veren Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfına okul kütüphanelerine yaptıkları kitap bağışından dolayı teşekkür etti.

Okul kütüphanesini gezen ve kitapları inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Arpacı, Ayten Canalp ve beraberindekiler, ayrıca okul bünyesinde kurulu olan Akıl Zeka Oyunları Atölyesi ile Görsel Sanatlar Atölyesini ziyaret ederek, Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı tarafından okullara yönelik yapılacak çalışmalara ilişkin karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER