Küçükçekmece Küçükçekmece’de ödüllü yarışmalar başlıyor

Küçükçekmece’de ödüllü yarışmalar başlıyor

Küçükçekmece’de ödüllü yarışmalar başlıyor

Küçükçekmece’de ödüllü yarışmalar başlıyor

İSTANBUL, (DHA) - Küçükçekmece Belediyesi bilime ilgiyi artırmak, öğrencileri teşvik etmek ve desteklemek amacıyla ilçe genelinde ödüllü yarışmalar düzenliyor. Küçükçekmece Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mangala Federasyonu iş birliğiyle gerçekleştirilen yarışmalara başvurular başladı. Küçükçekmece’de ikamet eden resmi ya da özel ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yanı sıra lise öğrencileri de yarışmalara katılım sağlayabilecek.

KEMAL ÇEBİ: EĞİTİME DESTEĞİMİZDEN TASARRUF ETMİYORUZ

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Eğitime katkımız her yönüyle devam ederken, bir taraftan da öğrencilerimizin özgün, yenilikçi, üretime değer katabilecek fikir, proje ve yeteneklerini desteklemeyi sürdürüyoruz. Geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek, gerekli desteği sağlayarak onlara araştırmacı bir ruh kazandırmak için bu yarışmaları düzenliyoruz. Eğitime yaptığımız katkıdan tasarruf etmeyeceğiz. Bu konuda desteğimiz artarak devam edecek” diye konuştu.

BAŞVURULAR ONLİNE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Yarışmalara başvurular http://kucukcekmece.istanbul/yarismalar adresinden online gerçekleştirilecek. İlçe genelinde ödüllü yarışmalar 6 ayrı kategoride yapılacak. Yarışmalarda dereceye girenler, kategorilere göre en az 500 lira, en yüksek 3 bin lira ile ödüllendirilecek. Yarışmalarla ilgili ayrıntılı bilgi başvuru adresinden edinilebilir.

SIRADAKİ HABER