Buca Buca'da ücretsiz eğitim merkezleri dar gelirli ailelere rahat nefes aldırdı

Buca'da ücretsiz eğitim merkezleri dar gelirli ailelere rahat nefes aldırdı

Buca'da ücretsiz eğitim merkezleri dar gelirli ailelere rahat nefes aldırdı

Buca'da ücretsiz eğitim merkezleri dar gelirli ailelere rahat nefes aldırdı

İZMİR, (DHA) - İZMİR'in Buca ilçesinde, Belediye'nin fırsat eşitliği yaratmak için ürettiği projeler kapsamında 4-6 yaş arasındaki çocuklar için açtığı yarı zamanlı ücretsiz okul öncesi eğitim merkezleri dar gelirli ailelere can suyu oldu. Minikler haftanın 5 günü eğitim alırken, ailelerin de maddi yükü azaldı.
Eğitimin önündeki engelleri kaldırmak için projeler üreten Buca Belediyesi hem ailelerin ekonomisindeki yükü azaltan hem de kaliteli eğitim imkanı sunan Pırlanta Merkezleri'ni yarı zamanlı eğitim merkezlerine dönüştürdü. Profesyonel öğretmen ve yönetici kadrosu ile Şirinyer, Gediz, Ufuk, Kozağaç, Buca Koop ve Yenigün semtlerinde hizmet veren yarı zamanlı okul öncesi eğitim merkezleri, Buca'da yaşayan maddi olanakları sınırlı ailelerin büyük ilgi görüyor.

HER MERKEZDEN 40 ÇOCUK YARARLANIYOR
Merkezlerde, hafta içi her gün 4-5 yaş grubundaki çocuklara 09.00-12.30, 5-6 yaş grubundaki çocuklara ise 13.30-17.00 saatleri arasında hizmet veriliyor. Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde toplam 40 çocuk kapasitesi olan yarı zamanlı eğitim merkezlerinde çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal ve dil gelişimlerine katkı sağlayacak okul öncesi eğitimi veriliyor.
Merkezlerle ilgili detaylı bilgi almak ya da kayıt yaptırmak isteyenlerin (0232) 439 10 10 (Dahili 2208-2210) numaralı telefonu arayabileceği bildirildi.

FOTOĞRAFLI

SIRADAKİ HABER