İzmir EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nden robotik cerrahide rekor sayı

EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nden robotik cerrahide rekor sayı

Paylaş
EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nden robotik cerrahide rekor sayı

EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nden robotik cerrahide rekor sayı

EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, robotik cerrahi ile gerçekleştirilen operasyonların sayısı bine ulaştı. Hastane, bu sayı ile Ege Bölgesi'ndeki sağlık kurumları arasında ilk sırada yer aldı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 2012 yılında başlayan robotik cerrahi operasyonlarında büyük başarı kaydedildi. Robotik Cerrahide bininci operasyon, düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinliğe EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, Başhekim Prof. Dr. Tuncay Göksel, dekan ve başhekim yardımcıları, akademisyenler ve sağlık çalışanları katıldı. Etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi'nin robotik cerrahideki başarısının tesadüf olmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Sağlık Bakanlığımızın Verimlilik ve Kalite Daire Başkanlığı ekibi tarafından hastanemizde yapılan değerlendirmeler sonucunda Hastanemiz 96.28 puan alarak A Plus Hastane seçildi. Bu başarı Ege Üniversitesi Hastanesi için bir ilk ve bununla gurur duyuyoruz. Akademik olarak da tıp fakültemiz Türkiye'de ilk sırada yer alıyor. Bu başarılar; klinik ve akademik olarak yükselen bir değer olduğumuzu gösteriyor. Tüm bunların yanında sağlık hizmetimizi çağın modern koşullarına uygun bir şekilde vermeye özen gösteriyoruz. Robotik cerrahi de insanımıza verdiğimiz üst düzey sağlık hizmetinin bir parçası. Yüzlerce insanımızın bu hizmetten yararlanması bizleri mutlu etti. İlerleyen dönemde tedavi hizmetinin artarak devam etmesi için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca üniversitemizin robotik cerrahi konusunda ulusal ve uluslararası bir eğitim merkezi olması konusunda da çalışacağız. Cerrahlarımız, bu alandaki tecrübelerini diğer meslektaşları ile paylaşacaklar. Bu düşüncelerle, robotik cerrahide bininci operasyona imza atan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Sağlık alanında parlayan bir yıldız olmamızı çalışkan personelimize borçluyuz."

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Robotik Cerrahi ile ilk vaka Jinekoloji Kliniğinde Prof. Dr. Fatih Şendağ tarafından 2012 yılında gerçekleştirildi. Genel Cerrah Prof. Dr. Özer Makay, Avrupa'da ikinci, Türkiye'de ilk defa robotik izsiz tiroidektomi ameliyatı gerçekleştirerek hastanenin başarısını uluslararası alana taşıdı. Ege Bölgesi'nde robotik cerrahi ile ilk defa gerçekleşen donör nefrektomi Prof. Dr. Özgür Fırat ve Doç. Dr. Taylan Özgür Sezer tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Doç. Dr. Tayfun Yoldaş ise robotik cerrahi ile Ege Bölgesinde ilk olarak kolon ve rektum cerrahisi ameliyatlarını gerçekleştirdi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Haberin Devamı